Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDIE: Chrześcijanin wyszedł na wolność po 10 latach

Bijaya Kumar Sanaseth, dziennikarz Anto Akkara oraz Gornath Chalanseth

Bijaya Kumar Sanaseth wraz z 6 innymi chrześcijanami został skazany za morderstwo popularnego hinduskiego przywódcy religijnego w 2008 r. Wyrok zapadł, mimo iż do zamachu przyznali się maoiści. 27 lipca Sąd Najwyższy Indii zadecydował o zwolnieniu z więzienia Bijayę. Kilka miesięcy wcześniej zwolniono za kaucją innego skazanego za to samo chrześcijanina, Gornatha Chalasetha.

Bijaya opowiedział o latach rozłąki z rodziną: „Moje dzieci, a mam ich sześcioro, były wtedy bardzo małe; najmłodsza córeczka miała rok, a najstarszy syn miał 9 lat. Dziś najmłodsza ma 12 lat, a najstarszy 20. Nikt nie jest w stanie mi oddać straconych lat”. Także w przypadku Bijayi o zwolnieniu za kaucją zadecydował Sąd Najwyższy, co oznacza, że raczej nie będzie musiał wracać do więzienia.

Chwała Bogu za zwolnienie dwóch niesprawiedliwie skazanych mężczyzn. Pamiętajmy o pozostałych pięciu niesprawiedliwie skazanych w tej sprawie chrześcijanach, modląc się, aby również oni zostali uwolnieni. Módlmy się, aby Bijaya dostosował się do życia poza więzieniem i o odbudowanie jego relacji rodzinnych. Módlmy się też o odnowienie życia wszystkich więźniów związanych z tą sprawą i ich rodzin.

Źródła: The Tablet, Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indii INDIE: Chrześcijanin wyszedł na wolność po 10 latach
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się