Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDIE: Nowe przepisy przeciwko zmianie wyznania

30 sierpnia w indyjskim stanie Himachal Pradesh uchwalono nowe prawo, mające zapobiec wszelkim zmianom religii przy użyciu siły, przez oszustwo lub nakłanianie.

Zgodnie z tym prawem, gdy ktoś chce zmienić wyznanie, musi z miesięcznym wyprzedzeniem powiadomić o tym władze okręgu i właściwych przywódców religijnych. Ci, którzy według nowych przepisów zostaną uznani za winnych nawracania kogoś na inną wiarę, narażeni są na karę do siedmiu lat więzienia.

Choć słuszne jest przeciwstawianie się zmianom wyznania dokonywanym pod wpływem przymusu, prawa takie jak to wykorzystywane są w praktyce głównie do utrudniania porzucania hinduizmu. Niesprecyzowany termin „nakłanianie” często wykorzystywany jest przeciwko chrześcijanom. Hinduistyczni bojówkarze już nieraz atakowali chrześcijańskich przywódców, po czym, w obliczu reperkusji prawnych, fałszywie twierdzili, że ci naśladowcy Chrystusa są zaangażowani w przymusowe nawracanie.

Pamiętajmy o chrześcijanach z Himachal Pradesh, którzy stoją przed tym potencjalnym zagrożeniem. Niech każdy, kto pragnie dzielić się swoją  nadzieją złożoną w Chrystusie, zostanie obdarzony Bożą mądrością, prowadzeniem i ochroną. Prośmy Boga o ochronę i wsparcie dla ludzi, którzy ponoszą prawne konsekwencje głoszenia Ewangelii. Módlmy się, by mieszkańcy Indii licznie przychodzili do wiary w Chrystusa.

Źródła: Christian Solidarity Worldwide, International Christian Concern, The Hindu

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indii INDIE: Nowe przepisy przeciwko zmianie wyznania
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się