Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDIE: Pięciu chrześcijan zostało zwolnionych z więzienia

W 2008 r. w indyjskim stanie Orisa rozpętała się przemoc na tle religijnym po morderstwie popularnego hinduskiego duchownego. Mimo iż odpowiedzialność za ten czyn przyjęli bojownicy maoistyczni, winę zrzucono na miejscowych chrześcijan. Po tym zdarzeniu setki chrześcijan zamordowano, a tysiące przesiedlono z powodu powszechnej przemocy.

W związku z tymi wydarzeniami aresztowano siedmiu chrześcijan i skazano ich na karę dożywotniego więzienia, pomimo ewidentnych dowodów świadczących o ich niewinności. W ostatnich miesiącach podejście sądów w tej sprawie zaczęło się jednak zmieniać. W maju 2019 r. wyszedł na wolność Gornath Chalanseth, a w lipcu uwolniono również Bijayę Kumara Sanasetha.

26 listopada Sąd Najwyższy Indii nakazał zwolnienie za kaucją 5 chrześcijan, którzy spędzili 11 lat w więzieniu niesłusznie oskarżeni o morderstwo. Zgodnie z indyjskim prawem wszyscy zwolnieni za kaucją pozostaną na wolności, chyba że Sąd Najwyższy nakaże ich zatrzymanie w przyszłości.

Vijayesh Lal z Ewangelicznej Społeczności Indii powiedział, że „jest to dla nich jak Bożonarodzeniowy prezent”. Jednocześnie nazywa to „niewielkim sukcesem”, dopóki ich dobre imię nie zostanie oczyszczone, a prawdziwi sprawcy zbrodni pozostają na wolności.

Chwalmy Boga za długo oczekiwane uwolnienie tych niewinnych ludzi. Teraz, kiedy po tak wielu latach w więzieniu muszą się na nowo zintegrować ze swoimi lokalnymi społecznościami, módlmy się, aby ta zmiana przebiegła spokojnie i aby zostali dobrze przyjęci. Poza tym módlmy się o odnowę i błogosławieństwo dla ich rodzin, prosząc Pana, aby wynagrodził im te wszystkie lata rozłąki.

Źródła: Christian Post, Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indii INDIE: Pięciu chrześcijan zostało zwolnionych z więzienia
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się