Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDIE: Modlitwa uznana za „nielegalną praktykę leczniczą”

Lalsingh Tomar (po lewej), pastor Mukam Kiraad (w niebieskim swetrze) i Nanliya Rawat (po prawej)

16 grudnia w wiosce Vadi w indyjskim stanie Madhya Pradesh trzech chrześcijan zostało aresztowanych po oskarżeniu przez mieszkańców wioski o stosowanie nielegalnych praktyk leczniczych. Oskarżeni, pastor Mukam Kiraad oraz dwaj członkowie jego kościoła: Lalsingh Tomar i Nanliya Rawat, spędzili w więzieniu 11 dni, po czym zostali zwolnieni za kaucją. Byli zszokowani faktem, że modlitwa o uzdrowienie zastała uznana za postępowanie niezgodne z etyką lekarską.

10 grudnia chrześcijanie byli zgromadzeni w domu na nabożeństwie, kiedy wtargnęło tam kilkunastu mieszkańców wioski. Niektórzy z  intruzów sfilmowali zdarzenie, inni skonfiskowali telefony komórkowe, Biblie i książki. Dziewięciu chrześcijan zostało zatrzymanych i jeszcze tego samego wieczoru zwolnionych. Jednak 16 grudnia wezwano na posterunek pastora Mukama, Lalsingha Tomara i Nanliya Rawata i zatrzymano ich w areszcie.

Módlmy się za tych trzech chrześcijan, aby wszelkie zarzuty przeciwko nim zostały uchylone, a oni mogli oni nadal służyć Bogu.

Źródło: Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indii INDIE: Modlitwa uznana za „nielegalną praktykę leczniczą”
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się