Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDIE: Chrześcijańskie symbole usunięte z cmentarza

2 marca w stanie Karnataka władze usunęły z chrześcijańskiego cmentarza pomnik i krzyże w odpowiedzi na skargi od zamiejscowych działaczy hinduskich. Przez prawie 40 lat cmentarz służył do chrześcijańskich pochówków i zgromadzeń modlitewnych. Jego użytkowanie przez chrześcijan nie wzniecało dotychczas żadnych  sporów.

Niedawno zaczęły jednak krążyć plotki, że na cmentarzu dochodzi do przymusowych nawróceń. Bez konsultacji z miejscowymi chrześcijanami, władze nakazały usunięcie nagrobków. Zdaniem liderów kościoła, to „cios we wspólną harmonię ludzi w naszych miejscowościach”, i posunięcie, które jest sprzeczne z  gwarancjami wolności religijnej zawartymi w konstytucji tego kraju.

Gdy w 2014 r. do władzy doszli hinduscy nacjonaliści BJP (Partia Bharatiya Janata), wzrósł sprzeciw wobec wszelkich nie-hinduistycznych religii. W raporcie z 2019 r. amerykańska Komisja ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej stwierdziła, że „stan wolności religijnej w Indiach nadal się pogarsza”.

Módlmy się o mądrość dla zaangażowanych w tę sprawę liderów chrześcijańskich, którzy mierzą się z niesprawiedliwym traktowaniem ze strony władz i członków swych społeczności. Przynośmy w modlitwie wielu indyjskich chrześcijan, którzy usiłują nieść mieszkańcom swego kraju Dobrą Nowinę o Bożym zbawieniu, zmagając się ze wzmożoną wrogością i groźbami.

Źródła: International Christian Concern, Catholic News Agency, The Christian Post

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indii INDIE: Chrześcijańskie symbole usunięte z cmentarza
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się