Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDIE: Chrześcijanie aresztowani za przygotowywanie pomocy humanitarnej

Pastor Ramesh Kumar z żoną

Pastor i siedem innych osób robili paczki z pomocą humanitarną dla miejscowych biednych, gdy zostali napadnięci i aresztowani przez funkcjonariuszy policji. Policja fałszywie stwierdziła, że grupa zebrała się na modlitwie w liczbie zabronionej w związku z COVID-19.

Kwarantanna w okresie pandemii najbardziej dotyka biednych, którzy nie są w stanie zdobywać pożywienia i zaspokajać innych potrzeb. Indyjski premier niedawno wezwał obywateli do pomocy w dożywianiu ubogich rodzin. Na wezwanie odpowiedział pastor Ramesh Kumar wraz z grupą osób. 25 kwietnia,  gdy przygotowywali dary, do domu, w którym się zebrali, wtargnęła policja. Funkcjonariusze wygrażali chrześcijanom, pobili ich kijami, po czym aresztowali czworo z nich, razem z trzema synami właściciela domu i jego kuzynem, którzy nie byli członkami kościoła.

Podczas przesłuchania policja twierdziła, że pieniądze przeznaczone na pomoc muszą pochodzić od obcych organizacji, chociaż pastor Ramesh zapewniał, że to rodziny z kościoła wyłożyły własne środki. Dopiero, gdy na miejsce przyjechał zwierzchnik wsi, Kallu, funkcjonariusze zechcieli go wysłuchać. Gdy Kallu podpisał oświadczenie, że chrześcijanie otrzymali pozwolenie na zbiórkę żywności z zamiarem rozdania jej miejscowym wędrownym żebrakom, ośmioro zatrzymanych zwolniono.

Jednak już następnego dnia pastor Ramesh dowiedział się, że nadal ciąży na nich zarzut, że grupa rzekomo zebrała się na modlitwie. Co więcej, miejscowa gazeta podała do wiadomości, że kościół stale spotyka się na modlitwie w domu pastora, chociaż od połowy marca wszystkie nabożeństwa przerwano z powodu ograniczeń związanych z kwarantanną. Nękanie tego rodzaju jest typowe na obszarach Indii, gdzie oskarżenia ze strony przeciwników przesłania Ewangelii wykorzystuje się w celu stwarzania problemów naśladowcom Chrystusa.

Pamiętajmy w modlitwach o pastorze Rameshu i innych członkach społeczności, którzy pomagali mu w organizowaniu pomocy humanitarnej, a teraz stoją przed fałszywymi oskarżeniami. Niech wszystkie oskarżenia przeciwko nim zostaną wycofane. Módlmy się, by spoczywało na nich Boże błogosławieństwo i ochrona, gdy szukają sposobów dalszego niesienia Bożej miłości i współczucia, pomimo zagrożenia przemocą i wszelkimi innymi formami sprzeciwu. Wstawiajmy się za przeciwnikami Ewangelii, prosząc Boga, by pomógł im rozpoznać miłość Chrystusa.

Źródło: Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indii INDIE: Chrześcijanie aresztowani za przygotowywanie pomocy humanitarnej
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się