Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDIE: Rodziny chrześcijańskie terroryzowane przez sąsiadów

Każdej nocy przez prawie trzy tygodnie tłum uzbrojony w pałki terroryzował 16 rodzin z kościoła w stanie Jharkhand. Chodząc po wsi od domu do domu, bojownicy grozili, że pozabijają chrześcijan, jeśli ci nie wrócą do lokalnych  wierzeń animistycznych. Napastnicy wyruszali nocą, gdy inne rodziny nie mogły zapewnić wierzącym pomocy i wsparcia.

Według pastora Sarabjita Bharatiego z kościoła Kirpa Bhavan Salom dwie rodziny dały się zastraszyć i wróciły do religii swoich przodków. Zmuszono je do przejścia rytuału zmiany wyznania i do wyrażenia zgody na zapłatę wysokiej grzywny, jeśli w przyszłości ktoś je zobaczy na chrześcijańskim spotkaniu lub jeśli kiedyś postanowią wyznać wiarę w Chrystusa. Członkowie kościoła stoją też przed groźbą wygnania lub bojkotu. 7 maja 14 rodzin, które odmówiły powrotu do religii plemiennej, złożyło na policji oficjalną skargę na nękanie.

Otoczmy modlitwami te chrześcijańskie rodziny, prosząc, by w tej napiętej sytuacji nadal trwały mocno w wierze. Pamiętajmy o dwóch rodzinach, które uległy presji przeciwników. Niech doświadczą Bożej łaski i odnowy, gdy całym sercem zwrócą się do Niego, otrzymując przy tym Jego pokój i ochronę.

Źródło: Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indii INDIE: Rodziny chrześcijańskie terroryzowane przez sąsiadów
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się