Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDIE: Zamordowanie nastoletniego chrześcijanina

4 czerwca we wsi Kenduguda w stanie Orisa hinduscy bojownicy zabili niewinnego nastolatka, po czym okaleczyli jego ciało. Samaru Madkami przebywał w domu, ponieważ z powodu pandemii jego szkoła z internatem była zamknięta. Jego ojciec Unga służył jako starszy w kościele domowym Bethel, który się u nich spotykał.

Około godziny 23 pod domem chrześcijańskiej rodziny zjawiła się grupa mieszkańców wsi, domagając się, żeby Unga poszedł z nimi na jakieś spotkanie. Ojca akurat nie było w domu, bo pojechał z córką do lekarza. Zamiast niego, z grupą poszedł Samaru. Na miejscu, w buszu, czekał tłum. Nastolatek został ukamienowany i zadźgany na śmierć. Banda wróciła, chcąc zabrać też jego kuzyna, ten jednak zdołał uciec i donieść o wydarzeniu na policję.

Następnego dnia rano aresztowano tuzin podejrzanych. Policjanci wydobyli zeznania, które zaprowadziły ich do ciała, pociętego na kawałki i zakopanego w dole. Niektórzy z odpowiedzialnych twierdzili, że chrześcijanie praktykują czarną magię i obwinili ich o zachorowanie grupy osób ze wsi. Chociaż władze twierdzą, że prawdziwą przyczyną choroby były miejscowe źródła wody, w rozumieniu mieszkańców rzekome praktykowanie czarnej magii usprawiedliwiło morderstwo nastolatka.

W ciągu trzech lat, odkąd Unga i Samaru podjęli decyzję o pójściu za Chrystusem, byli oni stale nękani z powodu swojej wiary. Ojca już wcześniej próbowano zabić. Według pastora ich kościoła, który mieszka w innej wsi, od tamtej pory niezadowoleni mieszkańcy planowali, że zabiją wszystkie trzy chrześcijańskie rodziny z Kenduguda. Uważa się, że zarzuty o praktykowaniu czarnej magii były zaledwie pretekstem dla usprawiedliwienia brutalnego zabójstwa.

Shibu Thomas, założyciel Persecution Relief, w ciągu ostatnich czterech lat był zaangażowany w ponad 1500 przypadków prześladowań. Jednak obecne zajście to do tej pory przypadek najbardziej wstrząsający. „Jestem oniemiały z powodu nienawiści i agresji w umysłach religijnych fanatyków i z powodu brutalnej natury tej zbrodni” - oznajmił.

Pamiętajmy w modlitwach o rodzinie Samaru i o członkach ich kościoła domowego, którzy zmagają się z tą potworną stratą. Prośmy Boga, by chronił tę niewielką grupę wierzących, i oddał im sprawiedliwość w obecnej sytuacji. Niech nadal będą światłem pośród otaczającej ich ciemności. Módlmy się, by inni mieszkańcy wsi odpowiedzieli na Boże światło i w rezultacie doświadczyli Bożej bezwarunkowej miłości i przebaczenia.

Źródła: Persecution Relief, Morning Star News, Hindustan Times, Matters India, India Today, Christian Post

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indii INDIE: Zamordowanie nastoletniego chrześcijanina
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się