Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDIE: Rozgniewany tłum wysiedlił 84 chrześcijan

Jeden z kościołów spalonych w czasie wcześniejszych pogromów chrześcijan w stanie Odisha, które rozpoczęły się w podobny sposób do opisanych powyżej wydarzeń.

We wschodnich Indiach tłum hindusów wyrzucił z domów 84 chrześcijan, którzy nie chcieli przejść z powrotem na hinduizm. Chrześcijańskie rodziny, które są naśladowcami Chrystusa od 8 do 10 lat, mieszkają w trzech wsiach w okręgu Kondagaon w stanie Chhattisgrarh.

Pod koniec września, po kilku sporach między hinduskimi mieszkańcami wsi i chrześcijanami, ponad 600-osobowy tłum zaczął dewastować domy i mienie chrześcijan. Gdy wierzący uciekli do buszu, hindusi ustawili na głównej drodze namiot, w którym gotowali i jedli ukradzione z domów chrześcijan kurczaki i ryż. Następnego dnia tłum zdewastował kolejne chrześcijańskie domy w dwóch innych wsiach. Obecnie wszystkie kobiety i dzieci spośród 84 wysiedlonych chrześcijan są zakwaterowane w innych wsiach. Jeden z poszkodowanych wierzących powiedział: „Jako człowiek byłem pełen gniewu, ale przypomniałem sobie naukę Jezusa, byśmy wybaczali naszym wrogom. Znam niektórych ludzi z tego rozgniewanego tłumu, ale modliłem się i im wybaczyłem”.

Módlmy się, by chrześcijanie mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów, a ich przykład przyprowadził wielu do Chrystusa.

Źródło: icommittopray.com

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indii INDIE: Rozgniewany tłum wysiedlił 84 chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się