Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDIE: Dwie osoby ranne w ataku na kościół

Radż Rani, po ataku

12 lipca tłum fundamentalistów sikhijskich i hinduskich, uzbrojonych w miecze i drewniane pałki, zaatakował Ewangeliczny Kościół Boży w Arniwala w indyjskim stanie Pendżab. Napastnicy zranili w głowę Lovepreet Singha (19 l.). Obrażenia  wymagały pomocy medycznej i założenia na głowie 18 szwów. Żona pastora, Radż Rani, doznała poważnego złamania nogi.

Kilka tygodni po ataku obrażenia nogi Radż nadal stwarzają problem. Chirurdzy wszczepili jej pręty i musieli opanować poważne zakażenie, które rozwinęło się na zranionym obszarze. Według męża Radż, pastora Roopa Lala, zakażenie było spowodowane ranami na skórze.

Ze względów bezpieczeństwa rodzina musiała opuścić miejsce zamieszkania. Radż nie wstaje z łóżka, a mąż i dzieci opiekują się nią i troszczą o nowy dom. Miejscowi chrześcijanie zapewnili im pomoc finansową, by pokryć koszty leczenia Radż i inne wydatki.

Przeciwko napastnikom złożono skargę na policji. Ci jednak w odpowiedzi wnieśli oskarżenia przeciwko pastorowi i jego rodzinie. Wrogość wobec Ewangelicznego Kościoła Bożego trwa już od ponad 20 lat, nasilając się wraz z rozwojem kościoła. Do ostatniego zajścia doszło po konfrontacji pastora Roopa z jednym z wrogo nastawionych sąsiadów. Pastor czyścił zapchany kanał burzowy na terenie kościoła, gdy sąsiad oskarżył go o wylewanie zgromadzonej deszczówki na jego ziemię.

Indie są jednym z najbardziej restrykcyjnych państw na świecie, w których bycie chrześcijaninem jest krańcowo niebezpieczne.

Pamiętajmy w modlitwach o rodzinie pastora, która zmaga się z problemami zdrowotnymi Radż, a także dodatkowymi wyzwaniami związanymi z sytuacją prawną i zmianą miejsca zamieszkania. Módlmy się, by Radż w pełni wróciła do zdrowia po złamaniu nogi oraz infekcji, a także o całkowite uzdrowienie młodego mężczyzny, również poważnie rannego w ataku. Mimo prześladowań, jakich doświadczają ci wierzący, niech służba ich kościoła nadal przynosi w tej społeczności wspaniały owoc dla Chrystusa. Módlmy się, by sprawcy ataku doszli do poznania prawdy ewangelii i odpowiedzieli przez zwrócenie się ku Chrystusowi w wierze.

Źródło: Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indii INDIE: Dwie osoby ranne w ataku na kościół
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się