Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDIE: Brutalny atak za odmowę wyparcia się Chrystusa

15 sierpnia zwierzchnik wsi Adnadhi w indyjskim stanie Madhya Pradesh poprowadził około 250-osobowy tłum w ataku na grupę chrześcijan, którzy nie chcieli wyrzec się wiary w Chrystusa. Według relacji świadków, zwierzchnik wezwał chrześcijan do stawienia się w oznaczonym miejscu, gdzie czekał na nich razem z innymi. Po przybyciu jedenaścioro wierzących otrzymało dwie możliwości: porzucić wiarę lub opuścić wieś. Gdy odmówili, zostali obrzuceni kamieniami. Z powodu obrażeń, czworo z nich wymagało hospitalizacji.

We wsi Adnadhi mieszka 15 rodzin, które około 20 lat temu nawróciły się na chrześcijaństwo. Chociaż w przeszłości doświadczały pewnego sprzeciwu, obecny atak był zupełnie niespodziewany. Zajście zgłoszono na policji, jednak władze nie podjęły żadnych działań przeciwko sprawcom.

Ataki na chrześcijan w stanie Madhya Pradesh nasiliły się po uchwaleniu praw anty-konwersyjnych, które oficjalnie zaczęły obowiązywać w marcu tego roku.

Chwalmy Boga za niewzruszoną wiarę naszych chrześcijańskich braci i sióstr w tej indyjskiej miejscowości. Módlmy się o zupełne fizyczne uzdrowienie rannych w ataku. Prośmy Pana, by nadal napełniał odwagą i siłą wierzących, którzy po ostatniej zasadzce pozostają we wsi. Niech Bóg działa w sercach i umysłach wrogo nastawionych mieszkańców, wprowadzając w całej społeczności swój pokój.

Źródła: Asia News, International Christian Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indii INDIE: Brutalny atak za odmowę wyparcia się Chrystusa
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się