Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDIE: Nastoletni chrześcijanin poważnie ranny po ataku z użyciem kwasu

Nitish Kumar, 16 letni mieszkaniec stanu Bihar w północnych Indiach, pod koniec sierpnia został oblany kwasem, w wyniku czego doznał poparzenia 60% powierzchni ciała. Siostra poszkodowanego, Raja Davabi, powiedziała, że incydent miał miejsce o 6:30 rano, kiedy jej brat opuścił dom, by pójść na targ.

Z pomocą miejscowego pastora Nitish został przyniesiony do pobliskiej kliniki, gdzie otrzymał pomoc. Następnie, ze względu na jego poważny stan, wysłano go do miasta Patna, gdzie znajduje się specjalny oddział zajmujący się oparzeniami. Motywy napaści  pozostają oficjalnie nieznane, jednakże członkowie społeczności chrześcijańskiej podejrzewają o atak wioskowych antychrześcijańskich działaczy. Nitish i jego brat Sanjith byli aktywni w lokalnym kościele i prowadzili codzienne spotkania modlitewne. Rodzina nastolatka uwierzyła w Chrystusa 2 lata temu.

Miejscowy pastor pod warunkiem zachowania anonimowości powiedział, że zauważa wzmagające się nastroje antychrześcijańskie i coraz częstsze ataki na chrześcijan w tym dystrykcie.

Podnieśmy Nitisha w modlitwach, prosząc Boga o szybkie i całkowite uzdrowienie tego poparzonego chrześcijańskiego nastolatka. Módlmy się także za jego zatroskaną rodzinę i przyjaciół, którzy muszą zmierzyć się z przerażającym charakterem tego ataku. Niech osobom odpowiedzialnym za to przestępstwo zostanie wymierzona sprawiedliwość, a dzięki Bożemu obfitemu miłosierdziu niech zdadzą sobie sprawę z powagi czynu jakiego się dopuścili i doświadczą szczerej skruchy za swoje grzechy i poddadzą swoje życie Jezusowi. Wstawiajmy się również za tym małym wiejskim kościołem, aby został potężnie użyty do błogosławienia wszystkich mieszkańców wioski, nawet w obliczu tak wzmożonych nastrojów antychrześcijańskich.

Źródła: International Christian Concern, Christian Post

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indii INDIE: Nastoletni chrześcijanin poważnie ranny po ataku z użyciem kwasu
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się