Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDIE: Pastor zabity przez zamaskowanych mężczyzn

17 marca do domu pastora Yallama Shankara w miejscowości Angampalli w Chhattisgarh nagle wtargnęło pięciu zamaskowanych mężczyzn. Wyciągnęli pastora na zewnątrz i zadźgali na śmierć. Pastor Yallam zostawił żonę, dwóch synów i wnuki.

Według miejscowych chrześcijan kilka dni wcześniej hinduscy nacjonaliści grozili pastorowi Yallamowi śmiercią z powodu jego służby. Dostawał też groźby od rebeliantów maoistycznych zwanych Naksalitami, którzy roznosili po okolicy broszury i ostrzegali, że każdy pastor nawracający innych na chrześcijaństwo poniesie śmierć.

Na miejscu zbrodni znaleziono odręcznie napisaną wiadomość z oskarżeniem pastora Yallama, że był informatorem policyjnym. Chociaż odpowiedzialność za morderstwo wzięli Naksalici, miejscowi chrześcijanie podejrzewają, że sprawcami mogą być hinduscy nacjonaliści.

Módlmy się za żonę i rodzinę pastora Yallama, opłakujących nagłą stratę swojego najbliższego, prosząc Pana, by ich pocieszał i umacniał swoją dodającą otuchy obecnością, napełniając ich znękane serca pokojem, który przekracza wszelkie zrozumienie (Fil. 4,7). Pamiętajmy w modlitwie o członkach kościoła pastora, którzy przeżywają stratę cenionego przyjaciela i lidera. Niech sprawcy ataku zostaną pociągnięci do odpowiedzialności. Niech też, co ważniejsze, doświadczą przemieniającej mocy Ewangelii głoszonej przez miejscowych chrześcijan w ich niestrudzonym, wiernym świadectwie Bożej miłości i wybaczenia.

Źródła: International Christian Concern, Open Doors, The Print, The Christian Post

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indii INDIE: Pastor zabity przez zamaskowanych mężczyzn
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się