Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDIE: Pastor i jego żona aresztowani pod zarzutem „przymusowego nawracania”

17 maja stan Karnataka został kolejnym indyjskim stanem, w którym oficjalnie uchwalono ustawy antykonwersyjne. Tego samego dnia, członkowie hinduskiej organizacji nacjonalistycznej Bajrang Dal złożyli skargę przeciwko pastorowi V. Kuriyachanowi i jego żonie Selenammie, twierdząc, że nielegalnie nawrócili ponad tysiąc hindusów ze społeczności plemiennej Yerava, odwiedzając miejscowe plantacje kawy.

Oskarżeni chrześcijanie mieli zostać przyłapani na próbie nakłaniania do wspólnej modlitwy Paniyaravara Muthy i jego rodziny, którym podarowali Biblie. W pisemnej skardze złożonej w organie władzy, Paniyaravara twierdzi, że pastor i jego żona próbowali ich nawrócić, co najwyraźniej zrobili wcześniej z jego bratankiem.

Na nagraniu wideo pokazującym grupę hinduskich działaczy wchodzących do domu, by skonfrontować się z chrześcijańskim małżeństwem, słychać, jak ktoś żąda: „Powiedz nam, ile osób nawróciliście? Ile pieniędzy zebraliście i gdzie macie konta bankowe?”. Gdy na miejsce przyjechała policja, małżonkowie zostali aresztowani na 14 dni. Oskarżyciele żądali, by osądzono ich na podstawie nowego prawa antykonwersyjnego.

Sprzeciw wobec działań chrześcijańskich w Karnataka nie jest nowością. Pewien pastor, wspominając ataki, jakich on i jego kościół doświadczali przed wprowadzeniem nowej ustawy, powiedział: „Teraz, gdy ją uchwalono, daje ona [hinduskim nacjonalistom] powód, by nas bić i atakować. Chrześcijanie w naszym stanie są przerażeni. Widzimy ten trend, a najgorsze jeszcze przed nami”.

Módlmy się, by Bóg obdarzył Kuriyachana i Selenammę pokojem, mądrością i prowadzeniem w czasie, gdy muszą mierzyć się z zarzutami. Choć oskarżono ich przed ludzkimi organami władzy, niech nad wszystkim zwycięży prawda Bożego Słowa i najwyższy, Boży autorytet. Niech Pan zachęci, poprowadzi i umocni też innych wierzących z całych Indii, którzy próbują dzielić się swoją wiarą w antagonistycznym społeczeństwie.

Źródło: Church in Chains, Release International, The Telegraph India, The Indian Express

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indii INDIE: Pastor i jego żona aresztowani pod zarzutem „przymusowego nawracania”
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się