Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDONEZJA: Chrześcijański gubernator trafił do więzienia za domniemane bluźnierstwo

Basuki (Ahok) Tjahaja Purnama (w środku)

W pełnym napięcia procesie, szeroko postrzeganym jako sprawdzian tolerancji religijnej w kraju o najliczniejszej na świecie większości muzułmańskiej, Basuki Tjahaja Purnama (powszechnie znany jako „Ahok”), został skazany na dwa lata więzienia za domniemane bluźnierstwo. Wyrok wydany 9 maja na gubernatora Dżakarty był surowszy, niż oczekiwano, i zaszokował wielu jego zwolenników. W telewizyjnych wiadomościach, zawierających relację sprzed sądu, widać, jak niektórzy z nich płaczą.

Ahok został oskarżony o bluźnierstwo, gdy powiedział, że duchowni posługiwali się wersetem z Koranu, by wprowadzać w błąd wyborców twierdzeniem, że muzułmanom nie wolno głosować na chrześcijanina. Gubernator zaprzeczył, że popełnił jakiekolwiek wykroczenie, wyjaśniając, iż nie krytykował Koranu, a raczej dokonaną przez duchownych interpretację wersetu. Jego prawnicy zamierzają odwołać się od orzeczenia sądu.

W stolicy kraju rozmieszczono tysiące funkcjonariuszy policji na wypadek, gdyby doszło do starć między zwolennikami Ahoka a muzułmańskimi bojownikami, którzy zażądali usunięcia go z urzędu i uwięzienia pod postawionymi mu zarzutami. Choć indonezyjski rząd był krytykowany za brak dostatecznych działań w celu ochrony mniejszości religijnych, prezydent Joko Widodo, kluczowy sojusznik Ahoka, zalecił powściągliwość wobec procesu i wezwał obie strony do respektowania procedur prawnych.

Módlmy się o pokój w Indonezji, gdzie napięcia wywołane politycznym sporem podsyciły konflikty między obywatelami kraju. Módlmy się o mądrość rządzących tym krajem. Pamiętajmy też w modlitwie o Ahoku, by odczuwał obecność Jezusa i oczekiwał na Jego sprawiedliwość.

Źródła: ABC News, Światowy Alians Ewangeliczny, “The New York Times”

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indonezji INDONEZJA: Chrześcijański gubernator trafił do więzienia za domniemane bluźnierstwo
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się