Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDONEZJA: Zamknięcie kościoła z powodu presji lokalnej społeczności

25 sierpnia władze przerwały niedzielne nabożeństwo w kościele zielonoświątkowym w prowincji Riau. Od 2014 r. kościół spotykał się w budynku, który służył też jako dom pastora. Wierni doświadczali wcześniej sprzeciwu ze strony niektórych sąsiadów.

7 sierpnia do kościoła wysłano list z zakazem prowadzenia wewnątrz domu jakichkolwiek działań religijnych. Zgodnie z uchwałą z 2006 r. budynki religijne wymagają akceptacji członków miejscowej społeczności. Prawo, choć ustanowione w celu zapewnienia religijnej harmonii, stworzyło znaczące problemy dla chrześcijan i innych mniejszości religijnych.

W odpowiedzi na list zakazujący członkom kościoła spotykania się w domu, wierni ustawili obok budynku namiot, by się w nim modlić. 5 sierpnia w trakcie nabożeństwa, do namiotu weszła policja z żądaniem natychmiastowego zakończenia spotkania. Pastor Damianus Sinaga zaprotestował, mówiąc, że ludzie właśnie się modlą, lecz funkcjonariusz nie chciał ustąpić. Na nagraniu video widać pewną kobietę, która żarliwie przekonuje policjanta: „Pomóżcie nam, chcemy tylko się modlić i czcić naszego Boga. Jesteśmy indonezyjskimi obywatelami, gdzie są nasze prawa?".

Gdy informacja o zajściu wraz z nagraniem video pojawiła się w mediach społecznościowych, 28 sierpnia zwołano lokalne zebranie. Zgodnie z podjętym na nim ustaleniem, jeśli ci chrześcijanie chcą się razem modlić, muszą jechać osiem kilometrów dalej, do najbliższego funkcjonującego budynku kościelnego. Omówiony przypadek zamknięcia kościoła nie jest odosobniony. W ciągu ostatnich lat doszło do kilku innych, podobnych sytuacji.

Pamiętajmy w modlitwie o pastorze Damianusie i członkach jego zboru. Módlmy się, by przeciwnicy tego kościoła zobaczyli Bożą miłość, ukazaną w życiu tamtejszych chrześcijan.

Źródła: Jakarta Post, Barnabas Fund, Coconut Media

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indonezji INDONEZJA: Zamknięcie kościoła z powodu presji lokalnej społeczności
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się