Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

INDONEZJA: W ataku terrorystycznym zginęła chrześcijańska rodzina

Członkowie islamskiej grupy terrorystycznej, znanej jako „wschodnio - indonezyjscy  mudżahedini”, zamordowali w środkowej części Celebesu czteroosobową chrześcijańską rodzinę i podpalili kilka domów. To już trzeci atak w ciągu ostatnich trzech miesięcy ze strony tej niewielkiej grupy, która przysięgała wierność ISIS.

Rodzina uczęszczała do kościoła Armii Zbawienia w wiosce Lewono Lembantongoa. Rankiem 27 listopada do wioski weszło co najmniej dziesięciu napastników. Jednego z chrześcijan ścięto, a pozostałym trzem członkom jego rodziny poderżnięto gardła. Podczas nalotu zniszczono sześć domów zamieszkałych przez chrześcijan. 150 rodzin uciekło z wioski z obawy o swoje bezpieczeństwo.

Atak został potępiony przez liderów religijnych oraz rządowych. Przywódca Armii Zbawienia generał Brian Peddle wezwał do modlitwy „za każdą osobą, która ucierpiała w tym ataku oraz, aby nasi ludzie nadal byli świadectwem i o uzdrowienie społeczności”. Prezydent Indonezji Joko Widodo wzywa do jedności słowami „Musimy zjednoczyć się jako naród, aby powstrzymać podobne akty terroru”.

Przynieśmy do Boga w modlitwie rodziny i przyjaciół tych brutalnie zamordowanych indonezyjskich wierzących. Módlmy się, aby Duch Święty przekonywał osoby odpowiedzialne za atak, położył kres przemocy i pozwolił tym, którzy musieli opuścić swoje domy, bezpiecznie do nich wrócić. Niech Indonezyjczycy złączą się w jedności i niech stoją na straży konstytucji, która zapewnia wszystkim obywatelom prawo do bezpiecznego życia i ochrony przez każdą formą przemocy.

Źródła: Armia Zbawienia, Jakarta Globe, Religious Liberty Prayer Bulletin, International Christian Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Indonezji INDONEZJA: W ataku terrorystycznym zginęła chrześcijańska rodzina
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się