Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

IRAN: Aresztowania nawróconych muzułmanów

Według raportu Middle East Concern z 7 września irańscy chrześcijanie proszą o ciągłe modlitwy za chrześcijan nawróconych z islamu, którzy są nękani przez władze.

3 sierpnia oficerowie służby bezpieczeństwa weszli do domu Marzieh Fesahi. Po przeszukaniu domu i skonfiskowaniu wielu z jej osobistych rzeczy, funkcjonariusze zawieźli ją do więzienia Evin w Teheranie, znanego z brutalnego traktowania osadzonych.

23 i 24 sierpnia w zachodniej prowincji Kurdystanu kilku nawróconych z islamu chrześcijan zostało zatrzymanych na kilka godzin i szczegółowo przesłuchanych. Władze nakazały im również zgłaszanie się na przesłuchania do ich lokalnego biura Ministerstwa Informacji.

31 sierpnia władze irańskie aresztowały 25 chrześcijan uczęszczających na spotkania kościoła domowego w Amamehu, niedaleko Teheranu. Po przesłuchaniu osiemnaścioro z tych wierzących zwolniono, a siedmioro zabrano do więzienia Evin, gdzie trzymani są w pojedynczych celach.

Módl się, aby ci zatrzymani doznali w więzieniu obecności i pokoju Pana Jezusa. Módl się o ich uwolnienie. Módl się, aby irańscy funkcjonariusze, zaangażowani w dręczenie i znęcanie się nad chrześcijanami, poznali Chrystusa i odpowiedzieli w wierze na Jego miłość do nich. Módl się nadal za Maryam Rustampoor (27 l.) i Marzieh Amirizadeh (30 l.), które przebywają w więzieniu Evin od chwili ich aresztowania w marcu.

/oprac. GPCh/

Źródło: VOM Canada

Całe wydanie Bieżących Informacji GPCh z 5 października 2009 r. w pliku pdf.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Iranu IRAN: Aresztowania nawróconych muzułmanów
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się