Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

IRAN: Władze przesłuchiwały ojca obrońcy praw człowieka

Jak podaje raport Compass Direct z 20 maja, władze Iranu zatrzymały ojca mieszkającego w Anglii irańskiego chrześcijanina i obrońcy praw człowieka.
W lutym br. jakiś urzędnik uprzedził telefonicznie Abdula Zahra Vashahiego (62 l.), że zostanie aresztowany, jeśli jego syn nie zaprzestanie swojej działalności w dziedzinie obrony praw człowieka. 14 maja Abdul został aresztowany w mieście Bandar Mahshahr i przesłuchany w sprawie jego syna, Johna Vashahi (30 l.), chrześcijanina nawróconego z islamu, który założył stowarzyszenie Iranian Minorities Human Rights Organization (Irańska Mniejszość na rzecz Przestrzegania Praw Człowieka).

Abdul został wypuszczony po 6 dniach. Kiedy Johna zapytano o to, czy do aresztowania jego ojca doszło z powodu jego wiary czy też działalności, odpowiedział: „Myślę, że z obu powodów, ponieważ moja walka o przestrzeganie praw człowieka dotyczy też kwestii poszanowania praw chrześcijan w Iranie i w związku z tym mamy kontakt z chrześcijanami i prześladowanymi kościołami”.

Proś Boga o siłę i mądrość dla Johna w uświadamianiu innym problemów chrześcijan w Iranie i niesieniu im pomocy (2 Tm 1,5). Módl się, by jego ojciec poznał Jezusa jako Pana i Zbawiciela.

/oprac. GPCh/

Całe wydanie Bieżących Informacji GPCh z 15 lipiec 2009 r. w pliku pdf.


Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Iranu IRAN: Władze przesłuchiwały ojca obrońcy praw człowieka
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się