Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

IRAN: Surowe wyroki więzienia dla chrześcijan

Saheb Fadaie, Youcef Nadarkhani, Yasser Mossayebzadeh i Mohammad-Reza Omidi

Sąd apelacyjny w Iranie podtrzymał wyrok o pozbawieniu wolności na 10 lat czterech chrześcijan: Youcefa Nadarkhaniego, Mohammada-Rezę Omidiego, Yassera Mossayebzadeha i Saheba Fadaiego. Podstawą wydania wyroku były zarzuty o „promowanie syjonistycznego chrześcijaństwa” i zakładanie kościołów domowych. Prawnik reprezentujący oskarżonych otrzymał powiadomienie o odrzuceniu apelacji 2 maja.

Pastor Youcef i Mohammad-Reza zostali również skazani na dwuletnie zesłanie daleko od rodzin. Ponadto Yasser, Saheb i Mohammad-Reza otrzymali wyrok 80 batów za spożycie wina, ponieważ zostali aresztowani w trakcie komunii w maju 2016 r.

Pastor Youcef Nadarkhani był już wcześniej w 2010 r. skazany na karę śmierci za „odstępstwo od islamu”, ale w wyniku presji międzynarodowej został uwolniony przez władze irańskie.

Z kolei 9 maja odbyła się rozprawa apelacyjna w sprawie Shamiramy Isavi Khabizeh, żony pastora Victora Bet Tamraza. Szamirama została skazana w styczniu na pięć lat więzienia za działalność przeciwko reżimowi poprzez organizowanie małych grup, udział w zagranicznym seminarium oraz szkolenie przywódców i pastorów kościoła w celu przygotowania ich do „działalności szpiegowskiej”.

Podczas rozprawy odwoławczej Shamiramy sędzia oskarżył całą jej rodzinę o różne przestępstwa. Wolno jej było odpowiadać tylko poprzez prawnika. Nie ustalono terminu kolejnej rozprawy apelacyjnej. Według Milesa Windsora z organizacji Middle East Concern wyroki wobec irańskich chrześcijan, wydane w ciągu ostatniego roku, były surowsze niż zwykle. Mimo to chrześcijanie pozostają odważni w dzieleniu się swoją wiarą.

Źródło: Middle East Concern, World Watch Monitor, Mission Network News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Iranu IRAN: Surowe wyroki więzienia dla chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się