Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

IRAN: Syn pastora wśród niedawno skazanych

Ramiel Bet Tamraz

Ramiel Bet Tamraz został aresztowany 26 sierpnia 2016 r. w pobliżu Teheranu podczas pikniku. Wraz z nim funkcjonariusze służby bezpieczeństwa zatrzymali jeszcze cztery obecne tam osoby nawrócone z islamu. Pięcioro chrześcijan przesłuchano i ostatecznie zwolniono. Jednak Ramielowi i jednemu z jego przyjaciół postawiono zarzuty o „działanie przeciwko bezpieczeństwu państwowemu”.

18 czerwca 2018r. ich sprawa w końcu trafiła do sądu, a 11 lipca zostali oni skazani na cztery miesiące więzienia. Od wyroku złożona została apelacja.

Ramiel jest już trzecią osobą w swej rodzinie, którą oskarżono z powodu wiary chrześcijańskiej. Jego ojciec, Victor Bet Tamraz, został skazany pod podobnymi zarzutami na dziesięć lat więzienia. Z kolei matka Ramiela, Shamiram Isavi Khabizeh, otrzymała wyrok pięciu lat więzienia za „działanie przeciwko bezpieczeństwu państwowemu i przeciwko rządowi przez organizowanie małych grup, uczestnictwo w zagranicznym seminarium oraz szkolenie przywódców Kościoła i pastorów w działalności szpiegowskiej”.

Siostra Ramiela, która obecnie mieszka w Szwajcarii, przedstawiła w czerwcu sprawę swojej rodziny Radzie Praw Człowieka ONZ. Wezwała ona do udzielenia pomocy swym bliskim i innym chrześcijanom więzionym w Iranie.

Pamiętajmy o tej rodzinie mierzącej się z ciągłymi szykanami ze strony władz. Módlmy się o sprawiedliwe sądy w Iranie i wolność dla ludzi więzionych za swą wiarę. Módlmy się, by uwięzieni trwali niezachwianie w wierze jako „więźniowie Chrystusa” (Ef 3,1).

Źródła: Middle East Concern, World Watch Monitor

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Iranu IRAN: Syn pastora wśród niedawno skazanych
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się