Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

IRAN: Zamknięto historyczny kościół

9 maja w mieście Tebriz agenci służb specjalnych wdarli się do stuletniego kościoła prezbiteriańskiego, w którym gromadzili się asyryjscy chrześcijanie. Zmienili oni zamki, usunęli z wieży krzyż, a administratora kościoła zmusili do wyjścia.

Podobnie jak w przypadku wielu innych kościołów w Iranie, budynek został oficjalnie skonfiskowany w 2011 r. w wyniku nakazu Sądu Rewolucyjnego. Jednak do tej pory członkowie kościoła mogli kontynuować spotkania w tym miejscu. Według lokalnego informatora, od czasu, gdy pastorzy innych kościołów nie mogli uczestniczyć we wspólnym nabożeństwie bożonarodzeniowym, wierni spodziewali się, że zostaną podjęte przeciwko nim jakieś działania.

Członkowie chrześcijańskich wspólnot asyryjskich i ormiańskich są oficjalnie uznawani za mniejszości religijne z zagwarantowanym prawem do wolności religijnej, o ile ich praktyki odbywają się w ich własnym języku. Jednakże ich kościoły często przyciągają również Irańczyków wyznających islam. Chrześcijanie zaangażowani w ewangelizację są oskarżani o „działanie przeciwko bezpieczeństwu narodowemu”.

Módlmy się za członków tego kościoła oraz za innych chrześcijan w Iranie, którzy doświadczają różnych form prześladowania. Módlmy się, aby byli w stanie okazywać miłość i łaskę pomimo ucisku. Módlmy się także za nowych wierzących, którzy potrzebują dobrego nauczania oraz zachęty do trwania w Chrystusie.

Źródła:  Article 18, World Watch Monitor, AINA

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Iranu IRAN: Zamknięto historyczny kościół
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się