Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

IRAN: Chrześcijanin warunkowo zwolniony

Savada Aghasar

Sevada Aghasar, skazany w Iranie za swą chrześcijańską działalność, został 21 czerwca warunkowo zwolniony z więzienia. Nie są znane warunki jego wyjścia na wolność. Prawdopodobnie obejmują one zakaz ewangelizacji.

Sevada Aghasar należy do Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego, którego działalność jest w Iranie dozwolona. Został on po raz pierwszy aresztowany w sierpniu 2013 r. i spędził sześć miesięcy w więzieniu Evin. Nie postawiono mu wtedy formalnych zarzutów, jednak najbardziej prawdopodobnym powodem jego aresztowania były kontakty, które utrzymywał z chrześcijanami, którzy nawrócili się z islamu.

W kwietniu 2015 r. sąd skazał Sevadę na pięć lat więzienia za „działanie przeciwko bezpieczeństwu państwa przez czynności związane z prowadzeniem kościoła domowego”. Dwa lata temu zaczął on odsiadywać wyrok po przegranej apelacji.

Chwalmy Boga za zwolnienie Sevady. Jednocześnie pamiętajmy też o modlitwie o licznych chrześcijanach, którzy nadal są w Iranie więzieni za wiarę w Jezusa. Módlmy się też, by Kościół nadal się tam rozwijał mimo represji władz, a nowi wierzący, którzy postanowili pójść za Jezusem, mieli możliwość poznawania Go i stawania się Jego uczniami.

Źródła: Middle East Concern, Church in Chains, Steadfast Global

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Iranu IRAN: Chrześcijanin warunkowo zwolniony
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się