Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

IRAN: Chrześcijanka skazana na karę więzienia

Mahrokh Kanbari

27 lipca 65-letnia Mahrokh Kanbari stanęła przed islamskim sądem rewolucyjnym w Karadżu oskarżona o „propagandę przeciwko systemowi”. Ponadto nakazano jej udać się po „instrukcje” do przywódcy religijnego, który nakazał jej powrót do islamu.

Mahrokh została oskarżona w grudniu 2018 r. po nalocie na jej dom, dokonanym przez trzech agentów służby bezpieczeństwa. Funkcjonariusze skonfiskowali telefony komórkowe, Biblie i inne materiały z treściami chrześcijańskimi. Mahrokh przez 10 dni była intensywnie przesłuchiwana, zanim zwolniono ją za kaucją.

Kiedy pojawiła się przed sądem, sędzia prowadzący rozprawę w bardzo grubiański sposób usiłował  upokorzyć Mahrokh za to, że się z nim nie zgadzała. Proces zakończył się wyrokiem skazującym starszą kobietę na rok więzienia z możliwością wniesienia apelacji.

Módlmy się, aby odwołanie od wyroku było skuteczne i aby wszystkie zarzuty stawiane Mahrokh zostały oddalone. Prośmy Boga, aby wzmocnił ją fizycznie i emocjonalnie. Módlmy się też, by inni ludzie mogli na jej przykładzie poznać miłość i łaskę Chrystusa i przyjąć Go osobiście jako Zbawiciela.

Źródło: Middle East Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Iranu IRAN: Chrześcijanka skazana na karę więzienia
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się