Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

IRAN: Drugi wyrok dla skazanego chrześcijanina

Ismaeil Maghrebinejad (65l.) uwierzył w Jezusa prawie 40 lat temu. Przez cały okres swego chrześcijańskiego życia był regularnie nękany przez siły bezpieczeństwa. W styczniu 2019 r. Ismaeil został aresztowany, a w październiku postawiono mu zarzuty o apostazję. 11 stycznia tego roku został skazany na trzy lata więzienia za „obrażanie świętych przekonań islamskich”.

Podczas następnego posiedzenia sądu, które odbyło się 27 lutego, oskarżono go dodatkowo o rzekome „członkostwo w grupie wrogo nastawionej do reżimu” i skazano na kolejne dwa lata pozbawienia wolności.

Córka Ismaeila uważa, że jedną z przyczyn jego problemów jest to, że ona i jej mąż, obecnie mieszkający w Stanach Zjednoczonych, są zaangażowani w internetową służbę dla chrześcijan w Iranie.

Módlmy się za Ismaeila i jego rodzinę. Niech jego zdrowie i siła będą odnawiane codziennie, a jego niezachwiana miłość do Pana będzie potężnym świadectwem dla każdego z kim ma kontakt. Wstawiajmy się też za tymi, którzy sprzeciwiają się Ewangelii, by poznali Zmartwychwstałego Zbawiciela i uwierzyli w Niego.

Źródła: Middle East Concern, Article Eighteen

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Iranu IRAN: Drugi wyrok dla skazanego chrześcijanina
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się