Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

IRAN: Uwolniono dwoje chrześcijan

Rokhsareh (Mahrokh) Ghanbari

Irańskie władze w połowie marca wypuściły na wolność tysiące więźniów, żeby zatrzymać rozprzestrzenianie się w krajowych więzieniach COVID-19. Wśród nich są także chrześcijanie.

Rokhsareh (Mahrokh) Ghanbari oskarżono w grudniu 2018 r. o „propagandę przeciwko systemowi”. Jej proces w sądzie zaczął się 27 lipca następnego roku, a w październiku 2019 została skazana na rok więzienia. 2 marca zwolniono ją najpierw tymczasowo, a 2 kwietnia władze więzienia powiadomiły ją, że nie musi kontynuować odbywania kary.

Amin Khaki w marcu 2019r. został skazany na 14 miesięcy w więzieniu za domniemaną propagandę przeciwko reżimowi. Amin został zwolniony również tymczasowo 2 marca ze względu na zagrożenie związane z koronawirusem. 6 kwietnia powiadomiono go, że nie musi wracać do więzienia.

Zarówno Mahrokh jak i Amin musieli wpłacić kaucję o równowartości 3 tys. dolarów amerykańskich.

Dziękujmy Bogu za uwolnienie tych ludzi. Pamiętajmy o nich w modlitwach, kiedy muszą przyzwyczajać do życia na wolności w czasie pandemii. Módlmy się, by w wyniku działań ewangelizacyjnych, prowadzonych bezpośrednio w Iranie bądź przez telewizję satelitarną lub Internet wielu mieszkańców tego kraju zaufało Jezusowi Chrystusowi.

Źródło: Middle East Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Iranu IRAN: Uwolniono dwoje chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się