Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

IRAN: Chrześcijańskie małżeństwo traci opiekę nad dzieckiem

Małżeństwo chrześcijan nawróconych z islamu, Sam Khosravi i Maryam Falahi, prosi o modlitwę, gdyż sąd apelacyjny w Bushehr podtrzymał decyzję o odebraniu im opieki nad córką Lydią.

W lutym 2019 roku Sam i Maryam, mieszkający w Bushehr nad Zatoką Perską, adoptowali trzymiesięczną Lydię z sierocińca. 1 lipca 2019 r. agenci irańskiej służby bezpieczeństwa przeprowadzili w Bushehr nalot na mieszkania chrześcijan nawróconych z islamu, w tym na dom Sama i Maryam, aresztując w sumie osiem osób. Po siedemnastu dniach Sam i Maryam zostali zwolnieni za kaucją w wysokości 300 milionów toman (25 tysięcy USD) od osoby.

W czerwcu 2020 r. siedmioro spośród aresztowanych skazano za „propagandę przeciwko reżimowi”. Sam dostał wyrok jednego roku więzienia oraz dwóch lat wewnętrznego wygnania. Maryam, z zawodu pielęgniarka, otrzymała grzywnę 8 milionów toman i zakaz pracy w instytucjach publicznych.

Pod koniec lipca tego roku sąd w Bushehr orzekł, że jako chrześcijanie, Sam i Maryam nie nadają się do wychowywania Lydii, która uważana jest za muzułmankę. Sąd zwrócił jednak uwagę na troskę, jaką oboje otoczyli dziewczynkę, oraz na „intensywną więź emocjonalną” między Lydią i jej rodzicami adopcyjnymi. Lydia ma pewne problemy zdrowotne, a sąd przyznał, że rodzice są w stanie zapewnić jej potrzebną do rozwoju miłość i opiekę.

W werdykcie sędzia wskazał na możliwy dalszy los Lydii: „Trzeba też zauważyć, że z uwagi na stan zdrowia dziecka i jego chorobę, nie ma żadnej możliwości oddania dziewczynki innej rodzinie. Jeśli dziecko wróci [do sierocińca], możliwe, że już na zawsze zostanie pod ochroną opieki społecznej”.

Niektórzy komentatorzy stwierdzili, że mowa sędziego w czasie posiedzenia zakończonego odebraniem rodzicom opieki nad dzieckiem wskazywała na jego niechęć orzekania na niekorzyść rodziny. Irański system sądowniczy nie jest niezależny i pozostaje pod silnym wpływem służby bezpieczeństwa.

23 września odbyło się posiedzenie apelacyjne, na którym sąd podtrzymał decyzję o odebraniu Samowi i Maryam opieki nad Lydią. Obecnie rodzice czekają na powiadomienie o terminie, w którym będą musieli zawieźć córkę z powrotem do sierocińca.

Sam, Maryam i ich przyjaciele proszą o modlitwę, by w tym ogromnie smutnym dla nich czasie Pan obdarzył ich swoim głębokim pokojem i zdziałał cud, aby Sam i Maryam mogli nadal sprawować opiekę nad Lydią jako swoim adoptowanym dzieckiem.

Adopcja to na Bliskim Wschodzie problem bardzo kontrowersyjny, a adoptowanie dzieci między religiami jest często niemożliwe. W innych przypadkach groźby przymusowego rozdzielenia, niektórzy irańscy chrześcijanie muszą uciekać z kraju, by uniknąć prześladowań.

Dziękujmy Panu Jezusowi, że wkroczył w życie Sama i Maryam i powołał ich, by mogli żyć dla Niego i być częścią Jego Kościoła. Dziękujmy za ich wiarę i miłość, wytrwałość i świadectwo Bożego Słowa, które utrwaliło się w nich pośród przeciwności. Prośmy Pana, by był z nimi teraz w szczególny sposób, dawał im swój pokój i nadzieję na odmianę sytuacji. Niech Boża ręka będzie nad Lydią i zachowa ją w ramionach kochających rodziców. Módlmy się, by Boża Mądrość odmieniła serce sędziego odpowiedzialnego za decyzję o losie Lydii i skłoniła go do zmiany orzeczenia na korzyść rodziny, jednocześnie zagradzając drogę powrotu dziewczynki do sierocińca. Bo „oczy Pańskie patrzą na sprawiedliwych, a Jego uszy słyszą ich krzyk... Wołają, a Pan ich wysłuchuje, i ocala ich ze wszystkich udręk. Bliski jest Pan tym, których serce jest złamane, wybawia utrapionych na duchu” (Ps 34,16-19).

Źródło: International Christian Concern, Middle East Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Iranu IRAN: Chrześcijańskie małżeństwo traci opiekę nad dzieckiem
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się