Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

IRAN: Chrześcijanie zatrzymani i przesłuchiwani

Ismail, Mohammad, Alireza, and Hojjat

19 kwietnia w oddzielnych nalotach w Dezful w południowozachodnim Iranie zatrzymano czterech chrześcijan. Ich nazwiska to: Ismail Narimanpaur, Mohammad Ali Torabi, Alireza Vark Shah i Hojjat Lotfi Khalaf.

W czasie aresztowania byli bici i wypytywani o swoje przekonania polityczne. Pytano ich też o opinię na temat Rewolucji Islamskiej i czy będą uczestniczyć w zbliżających się wyborach prezydenckich. 21 kwietnia, po podpisaniu zgody na niezwłoczne stawienie się w razie wezwania przez agencję ds. wywiadu, mężczyźni zostali tymczasowo zwolnieni. Uważa się, że nie uwięziono ich z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się COVID-19 w irańskich więzieniach.

Nadal pamiętajmy w modlitwach o tych irańskich chrześcijanach i innych, którzy mimo represji nie przestają odważnie szerzyć Ewangelii w swoim kraju. Módlmy się o duchowy i fizyczny dobrostan osób obecnie zatrzymanych z powodu swojej wiary w Chrystusa, prosząc Pana, by ich chronił, pocieszał i umacniał. Niech Pan da swoim naśladowcom w Iranie odwagę, by trwali niezachwianie w swoich przekonaniach, nawet w obliczu cierpienia dla Chrystusa.

Źródła: Middle East Concern, Mohabat News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Iranu IRAN: Chrześcijanie zatrzymani i przesłuchiwani
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się