Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

IRAN: Chrześcijanie zagrożeni więzieniem

Sara Admadi i Homayoun Zhaveh. Zdjęcie: Article18

Nawróceni na chrześcijaństwo Homayoun Zhaveh (l. 62) i jego żona Sara Admadi (l. 42) byli na wakacjach z przyjaciółmi, gdy zostali aresztowani przez funkcjonariuszy irańskiego wywiadu. Z powodu aktywności w kościele domowym Homayoun został skazany na dwa lata więzienia, a Sara na osiem lat. Po wyroku czekali na wezwanie na stawienie się do więzienia.

Homayoun i Sara dostali nakaz, by do 15 czerwca stawić się w okrytym złą sławą więzieniu Evin. Na miejscu zostali poinformowani o otrzymaniu 30-dniowego odroczenia. Mają nadzieję, że w tym czasie Sąd Najwyższy wysłucha ich sprawy lub przynajmniej zgodzi się, by Homayoun zapłacił grzywnę zamiast odbywać wyrok więzienia, ponieważ cierpi na zaawansowaną postać choroby Parkinsona. Jeśli jednak sąd pozwoli mu wrócić do domu, a Sarze poleci odbyć wyrok, Homayoun zostanie pozbawiony jej opieki.

W oddzielnej sprawie, Reza Zaeemi (l. 40) 2 czerwca stawił się w centralnym więzieniu w Karadżu, by rozpocząć odbywanie 9-miesięcznego wyroku za „promowanie ewangelicznego chrześcijaństwa”. Podobnie jak Homayoun i Sara, Reza nawrócił się z islamu.

Choć chrześcijaństwo jest w Iranie religią oficjalną, opuszczenie islamu jest nielegalne. Nawróceni tacy jak wyżej opisani nie są uznawani przez władze za chrześcijan, dlatego nie wolno im uczestniczyć w żadnych nabożeństwach kościelnych. W efekcie, nawróceni modlą się dyskretnie w prywatnym otoczeniu lub w małych grupach kościoła domowego. Uważa się, że w Iranie może być nawet milion nawróconych z islamu.

Chwalmy Boga za ten krótki czas odroczenia odbywania kary dla Homayouna i Sary. Módlmy się, by Bóg dał siłę i łaskę Homayounowi, Sarze i Rezie, gdy jako niedawno nawróceni chrześcijanie mają przed sobą perspektywę więzienia. W szczególności, niech sąd potraktuje ze współczuciem małżonków, pozwalając obojgu pozostać w domu, by Sara nadal mogła opiekować się swym mężem. Pamiętajmy też w modlitwach o wielu innych chrześcijanach, którzy obecnie odbywają w Iranie wyroki więzienia z powodu swojej wiary w Jezusa Chrystusa.

Źródła: Article18, Middle East Concern, International Christian Concern, Church in Chains

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Iranu IRAN: Chrześcijanie zagrożeni więzieniem
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się