Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Iran: Zapadły wyroki skazujące wobec zatrzymanych chrześcijan

Anooshavan Avedian

Irańsko-ormiański przywódca chrześcijański został skazany na 10 lat więzienia pod zarzutem szerzenia „propagandy przeciwnej świętej religii islamu” przez kościół spotykający się w jego domu.

60-letni wierzący Anooshavan Avedian został aresztowany w sierpniu 2020 roku i zwolniony za kaucją miesiąc później wraz z dwoma niedawno nawróconymi chrześcijanami. Oprócz wyroku 10 lat więzienia, zasądzonego w zeszłym miesiącu, Anooshavanowi grozi 10 lat „ograniczenia praw obywatelskich” po zwolnieniu z więzienia, co oznacza na przykład ograniczone możliwości podjęcia zatrudnienia. Dwoje pozostałych chrześcijan: Abbasa Soori i Maryam Mohammadi zwolniono z aresztu. Nie dostali wyroku więzienia, ale podobnie jak Anooshavanowi ograniczono im prawa obywatelskie na 10 lat, wraz z dwuletnim zakazem wyjazdu za granicę.

Przez okres dwóch lat każdy z tej trójki chrześcijan nie będzie mógł mieszkać w Teheranie ani w sąsiednich prowincjach, ani nie może być członkiem żadnej grupy politycznej lub społecznej. Wszyscy trzej odwołali się od swoich wyroków.

Módlmy się za Anooshavana, który obecnie przebywa w areszcie, prosząc Boga, aby udzielił mu potrzebnej łaski i siły podczas oczekiwania na sprawiedliwość i uwolnienie. Niech przez swoje czyny i słowa służy jako świadek Chrystusowego współczucia wobec strażników więziennych, współwięźniów i przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Módlmy się także za Abbasa i Maryam, którzy teraz muszą opuścić swoje domy i społeczności oraz przestrzegać nałożonych na nich ograniczeń, modląc się, aby otrzymali potrzebną im pomoc i zachętę oraz mogli nawiązać przyjaźnie w nowych miejscach, gdzie będą mieszkać. Módlmy się, aby ich apelacje od wyroku były skuteczne. Pamiętajmy w modlitwie o chrześcijanach w całym Iranie, chcących świecić światłem Chrystusa w tym pogrążonym w ciemności narodzie.

Źródła Article18, International Christian Concern, Middle East Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Iranu Iran: Zapadły wyroki skazujące wobec zatrzymanych chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się