Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

IRAN: Aresztowanie chrześcijan i skazanie na areszt domowy

Rankiem 16 grudnia kilku funkcjonariuszy irańskiej służby bezpieczeństwa wtargnęło do domu Hamideh Najafi w mieście Mashhad i skonfiskowało jej rzeczy osobiste, w tym książki, płyty CD i malowane ręcznie obrazy Jezusa Chrystusa. Hamideh została aresztowana i wtrącona do więzienia. W trakcie przesłuchania funkcjonariusze zażądali od niej ujawnienia nazwisk innych ewangelistów w Iranie, wyparcia się wiary w Jezusa i powrotu do islamu. Kiedy odmówiła, sprowadzono do aresztu jej męża, zawiązano mu oczy i powiedziano Hamideh, że będzie bity, dopóki nie podpisze ona oświadczenia o tym, że jest umysłowo i psychicznie chora. Prawdopodobnie Hamideh uległa presji i podpisała to oświadczenie.

30 grudnia odbyła się krótka rozprawa sądowa. Hamideh nie miała możliwości skorzystania z usług prawnika. Mimo tego, że nie postawiono jej żadnych formalnych zarzutów, została skazana na trzy miesiące aresztu domowego i oskarżona o popełnienie przestępstwa „politycznego” polegającego na kontaktowaniu się z zagraniczną chrześcijańską siecią telewizyjną.

Podczas pobytu Hamideh w areszcie jej 10-letnia córka Hadi została umieszczona w ośrodku opieki społecznej. Po rozprawie sądowej nakazano umieszczenie Hadi pod opieką rodziców zastępczych z powodu rzekomej choroby umysłowej jej matki. Jednak z uwagi na to, że Hadi cierpi na infekcję nerek i pęcherza moczowego, została warunkowo pozostawiona pod opieką matki. Władze zapowiedziały Hamideh i jej mężowi, że jeśli będą trwać w swoich chrześcijańskich przekonaniach i publicznie mówić o swojej wierze, Hadi zostanie im natychmiast odebrana i oddana do ośrodka opieki społecznej.

Módl się o posilenie dla Hamideh. Proś Boga, aby chronił ją i jej rodzinę oraz dawał im odwagę, aby mogli ogłaszać Jego imię mimo doświadczanego ucisku. Módl się, aby Hadi wyzdrowiała z infekcji i by mogła pozostać ze swoimi rodzicami.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Iranu IRAN: Aresztowanie chrześcijan i skazanie na areszt domowy
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się