Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

IRAN: Kara chłosty dla chrześcijan

W czerwcu 2007 r. chrześcijańskie małżeństwo zostało ska­zane przez Rewolucyjny Trybunał Sprawiedliwości na karę chłosty, dwa lata po tym, jak zostali oskarżeni o przynależ­ność do kościoła domowego.

Regularnie brali oni udział w spotkaniach modlitewnych w pewnym mieście na północny-zachód od Teheranu. Żona jest z pochodzenia chrześcijanką, urodzoną w asyryjsko-irańskiej rodzinie. Mąż nawrócił się do Chrystusa długo przed ślubem. Według Farsi Christian News Network (FCNN) małżonkowie zostali aresztowani 21 września 2005 r. przez agentów rządowych. Po warunko­wym zwolnieniu z aresztu musieli regularnie zgła­szać się w urzędzie, do czasu wydania wyroku przez sąd. Według FCNN, podczas ostatniej takiej wizyty żona została wykorzystana seksualnie przez jednego z agentów, który, jak się okazało, jest także muzułmańskim duchownym. Posta­nowiła zatem, że już nie będzie tam chodzić. Kilka dni póź­niej, we wrześniu 2007 r., sześcioro agentów (dwie kobiety i czterech mężczyzn) pojawiło się w domu tych małżonków i pokazało im sądowy nakaz wykonania na nich kary chłosty. Oboje zostali wychłostani w swym własnym domu.

Módlmy się o pokój, zdrowie i ochronę dla tej rodziny. Módlmy się też o to, by trwali w wierze i pracy dla Chry­stusa (1 Kor 15,58).

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Iranu IRAN: Kara chłosty dla chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się