Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

IRAN: Aresztowanie chrześcijańskiego małżeństwa

28 lutego aresztowano Hamida i jego żonę Reyhaneh, byłych muzułmanów prowadzących kościół domowy. Oboje zostali zatrzymani w swoim domu w Isfahanie.

Policjanci najpierw aresztowali Reyhaneh i pobili ją za stawianie oporu. Inni chrześcijanie obecni w tym domu byli zastraszani, a jeden został pobity za wyrażenie protestu wobec działań policji. Hamida aresztowano godzinę później, kiedy wrócił do domu. Funkcjonariusze skonfiskowali komputery, telefony oraz książki, w tym wiele Biblii.

1 marca członkowie rodziny Hamida i Reyhaneh skontaktowali się z władzami i dowiedzieli się, że sprawa Hamida i Reyhaneh ma być odesłana do sądu rewolucyjnego, jak tylko zostanie sformułowane oskarżenie. Powiedziano im także, aby się więcej nie angażowali w tę sprawę. Miejsce przebywania Hamida i Reyhaneh nie jest jak dotąd znane.

Módlmy się o uwolnienie Hamida i Reyhaneh. Módlmy się, aby ich dwóch nastoletnich synów doświadczało obecności i pokoju Jezusa. Módlmy się, aby wierzący w Iranie byli prowadzeni przez Ducha i kierowali się Jego mądrością. Módlmy się też, aby urzędnicy irańscy działali sprawiedliwie, okazywali miłosierdzie i reagowali pozytywnie na poselstwo Jezusa.

(Źródło: Middle East Concern)

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Iranu IRAN: Aresztowanie chrześcijańskiego małżeństwa
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się