Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

IRAN: Więzienna epopeja młodego chrześcijanina

Ali Golchin (29 l.), irański chrześcijanin, został aresztowany 29 kwietnia w swoim rodzinnym mieście Varamin i osadzony w teherańskim więzieniu Evin. Dopiero 17 czerwca, po kilkutygodniowych staraniach, ojciec Alego uzyskał pozwolenie na widzenie się z nim. Mogli się jednak spotkać tylko na 10 minut. Ojciec Alego był bardzo zrozpaczony widząc syna „płaczącego w niepohamowany sposób” i w widocznym bólu.

Ali, który jest analitykiem chemicznym, był dwukrotnie wysłany do więziennego ośrodka zdrowia z powodu „osłabienia i silnego bólu żołądka”.  Jak podają źródła, znęcano się nad nim podczas przesłuchań.

Władze irańskie nie wysunęły wobec Alego żadnych oskarżeń, nie przydzielono mu także obrońcy. Jego żona została ostrzeżona, aby nie uczęszczała do kościoła. Powiedziano jej także, że jakiekolwiek rozmowy w sprawie jego uwolnienia będą możliwe dopiero po jej przejściu na islam. Ali został ostatecznie zwolniony za kaucją 25 lipca.

Dziękujmy Bogu za uwolnienie Alego. Módlmy się za niego, aby doszedł do siebie po tym ciężkim przeżyciu. Módlmy się, aby Pan umocnił jego i jego rodzinę. Módlmy się też za innych chrześcijan nadal więzionych w Iranie.

/źródło: Farsi Christian News Network/

/oprac. GPCh/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Iranu IRAN: Więzienna epopeja młodego chrześcijanina
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się