Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

IRAN: Aresztowanie dziewięciu chrześcijan

Jak podała irańska telewizja państwowa, w okolicy miasta Hamedan zostało ostatnio aresztowanych dziewięciu chrześcijan pod zarzutem prowadzenia ewangelizacji.

Dwóch spośród aresztowanych, których narodowości nie podano, było podobno wspieranych przez jakieś organizacje zagraniczne, mające siedziby w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Pozostałych siedmiu zatrzymanych miało współpracować z „organizacjami chrześcijańsko-syjonistycznymi”, co w nomenklaturze rządu irańskiego oznacza, że chodzi o ewangelicznych chrześcijan, którzy korzystają z dostępu do programów radiowych i telewizyjnych, transmitowanych drogą satelitarną, w celu prowadzenia działalności ewangelizacyjnej. Według doniesień jest to pierwszy przypadek od 30 lat, że telewizja państwowa informuje o aresztowaniu grupy chrześcijan.

Módlmy się o uwolnienie tych chrześcijan. Módlmy się, aby Bóg wyposażył ich w moc do dzielenia się prawdą, dla której cierpią, nawet w więzieniu. Módlmy się też, aby wzmożone prześladowanie w Iranie spowodowało wzrost odwagi wśród chrześcijan.

/źródło: Farsi Christian News Network/

/oprac. GPCh/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Iranu IRAN: Aresztowanie dziewięciu chrześcijan
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się