Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

IRAN: Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok śmierci dla pastora Nadarkhaniego

Youcef  Nadarkhani z żoną FatimąWedług uzyskanych przez nas informacji Irański pastor Yousef Nadarkhani, o którego uwolnienie walczymy od zeszłego roku, oczekuje na egzekucję po przegranej apelacji w sprawie ciążącego na nim wyroku śmierci. Sąd Najwyższy w mieście Kom podtrzymał wyrok na rozprawie, która odbyła się 29 czerwca. Prawnicy pastora Nadarkhaniego mają dopiero otrzymać pisemne potwierdzenie tej decyzji. Uważają oni jednak, że w obecnej sytuacji może on zostać stracony w każdej chwili – chyba że wyprze się swojej wiary. Pastor Nadarkhani został oficjalnie skazany na śmierć w listopadzie 2010 r. W grudniu minionego roku jego obrońcy złożyli apelację.

Do aresztowania pastora Nadarkhaniego doszło w październiku 2009 r., gdy zaprotestował przeciwko przymusowemu nauczaniu Koranu w szkołach irańskich. Z czasem zmieniono ciążące na nim zarzuty i oskarżono go o apostazję (odejście od islamu) i ewangelizowanie muzułmanów. Pastor Nadarkhani prowadził kościół w mieście Reszt w północnej prowincji Gilan. Ma żonę i dwóch małych synów. Ostatni raz egzekucję przywódcy kościoła wykonano w Iranie w grudniu 1990 r., gdy został powieszony pastor Hossein Soodman.

Włącz się w akcję pisania listów w obronie pastora Nadarkhaniego. Szczegóły, wraz z wzorem listu w języku polskim i angielskim, są dostępne w dziale Akcje wsparcia.

Módl się:

  • aby Bóg wypełnił pastora Yousefa Nadarkhaniego i jego rodzinę swoim pokojem, który przewyższa wszelki rozum (Flp 4,7);
  • aby władze Iranu powstrzymały się przed wykonaniem wyroku i ułaskawiły pastora Nadarkhaniego;
  • aby rząd Iranu zakończył trwającą obecnie kampanię prześladowań wymierzonych w chrześcijan oraz inne mniejszości religijne.

/źródła: Release International, Christian Solidarity Worldwide, Middle East Concern, Mohabat News/

/oprac. GPCh/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Iranu IRAN: Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok śmierci dla pastora Nadarkhaniego
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się