Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

IRAN: Najnowszy głęboko poruszający list pastora Saida Abediniego z więzienia

Said Abedini z żoną. Zdjęcie: ACLJ18 Lutego 2013

Moi drodzy Przyjaciele!

Piszę z serca.

Warunki, jakie tu panują, są tak ciężkie, że oczy mam zamglone, nie mam siły chodzić, a moje kroki stają się słabe i chwiejne.

Różne nękające mnie grupy, wojna psychologiczna, rok niewidzenia się z rodziną, przemoc fizyczna, działania mające na celu upokorzenie mnie, zniewagi, wyśmiewanie, konfrontacja z ekstremistami, którzy tworzą więzienie w więzieniu, i grożenie śmiercią…

Ciekawe, że ponieważ jestem pastorem chrześcijańskim, jestem bacznie obserwowany. Oczekuje się ode mnie, że będę się uśmiechać pomimo tego, co mi wyrządzają i że będę rozumiał, dlaczego robią te wszystkie rzeczy. Oczywiście wyraźnie widzę, co się dzieje, a ponieważ chcę służyć Bogu, postrzegam te wszystkie trudności jako doskonałą ku temu okazję. Są tu puste naczynia, które są spragnione smaku Żywej Wody. Możemy ugasić ich pragnienie, dając im Jezusa Chrystusa. Być może i Ty także jesteś w takiej sytuacji, zatem módl się i proś Boga, aby Cię użył i pokierował tobą pośród presji i trudności Twojego życia.

Są też tacy, którzy są wrogami Żywej Biblii i nie chcą słuchać. Starają się poddać mnie tak straszliwej presji (czasem nie do zniesienia), aby pokazać mi, że moja wiara jest pusta i nierzeczywista. Po tych wszystkich uciskach, po tych wszystkich gwoździach, które wciskali w moje ręce i stopy, czekają tylko na jedno… abym zaparł się Chrystusa. Nigdy jednak tego ode mnie nie usłyszą. Dlatego, że Biblia jest Prawdą, a oni są na drodze do zguby.

Jest też inna grupa, która nie zna Ewangelii Prawdy. Zamiast prawdziwie słuchać i rozważać Boże Słowo, patrzą tylko, jak zareaguję na wszystkie naciski i prześladowanie z ich strony. Co ze mnie wyjdzie po tych intensywnych doświadczeniach? Jednak i to stanowi kolejna cudowną okazję, abym świecił światłością Chrystusa w tym ciemnym świecie i pozwolił, aby Bóg mnie użył.

Wczoraj, kiedy śpiewałem pieśni uwielbienia, lider mojej celi zaatakował mnie, aby powstrzymać mnie od oddawania chwały Bogu, ale w reakcji na to uścisnąłem go i okazałem miłość. Był zszokowany.

To właśnie w tych trudnych warunkach głęboko potrzebuję Bożej Zbawczej Łaski, abym mógł być wonnością Chrystusa w ciemnościach więzienia Evin. Często widziałem Jaśniejącą Jutrzenkę w mrokach tego więzienia i oglądałem Jego zadziwiające i ponadnaturalne dzieła. O, jak pięknie jest widzieć światło Jaśniejącej Jutrzenki Chrystusa w tak pełnej zła ciemności.

Zatem:

·    Dostrzegaj doskonałe okazje w uciskach i trudnościach.
·    Zobacz Jaśniejącą Jutrzenkę w ciemnych okresach swojego życia.

Kocham Boga, a On jest dla mnie Łaskawy, Miłosierny i Sprawiedliwy. Teraz wiem, że nie zostałem zapomniany i że jesteśmy razem na tej drodze.  On obdarza mnie Łaską.

Oto moje przesłanie dla Kościoła: Pozostań Mocny dla Jego Chwały. On wkrótce powróci. Bądź z Bogiem i pracuj z całych sił dla Jego Królestwa.

Kocham was wszystkich.

Pastor Said, sługa Jezusa Chrystusa w więzach za wierność Ewangelii

/Źródło: American Center for Law and Justice/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Iranu IRAN: Najnowszy głęboko poruszający list pastora Saida Abediniego z więzienia
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się