Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

IRAN: Szwedzkie władze odmawiają azylu irańskim chrześcijanom

Majid i Hamid Khosravi

Majid i Hamid nawrócili się z islamu na chrześcijaństwo około 10 lat temu. Z powodu prześladowań i nękania przez tajną policję, postanowili opuścić Iran i ubiegać się o azyl w Szwecji. Pastor kościoła irańskiego w Sztokholmie zaświadcza, że obaj mężczyźni aktywnie służą w grupie uwielbienia oraz współpracują z irańską telewizją chrześcijańską oraz serwisami internetowymi. Jednak urzędnicy z urzędu imigracyjnego nie są przekonani co do tego, że ci dwaj młodzi mężczyźni rzeczywiście są chrześcijanami. Możliwa jest zatem ich deportacja do Iranu, gdzie porzucenie islamu na rzecz innej religii jest karane śmiercią.

Parvaneh Sarabadi nawróciła się wraz z mężem do Chrystusa około dwa lata temu. Jej mąż został krótko potem zamordowany przez swego krewnego. Ciężkie prześladowania, molestowanie seksualne oraz presja psychiczna zmusiły Parvaneh do nielegalnej ucieczki z kraju i poszukiwania schronienia w Szwecji. Jednak, podobnie jak w przypadku Majida i Hamida, pomimo poparcia dla jej wniosku ze strony Kościoła oraz grup walczących o prawa człowieka nie uzyskała zgody na azyl w Szwecji.

Módlmy się, aby nasz wszechmogący Bóg wstawił się za tymi wierzącymi, którym w razie deportacji grozi niebezpieczeństwo. Módlmy się o ochronę i posilenie dla nich. Prośmy również, aby Bóg działał w sercach ludzi władzy w obu krajach, aby rządzili sprawiedliwie.

Źródło: Mohabat News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Iranu IRAN: Szwedzkie władze odmawiają azylu irańskim chrześcijanom
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się