Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

IZRAEL: Kościół we wschodniej Jerozolimie pozbawiony miejsca zgromadzeń

Po siedmiu latach prześladowań i ataków ze strony fanatycznych muzułmanów, zgromadzenie złożonego z Palestyńczyków kościoła we wschodniej Jerozolimie zostało w lipcu zmuszone do opuszczenia wynajmowanego budynku. Muzułmanie wywierali naciski na właściciela budynku, aby nie pozwalał chrześcijanom dalej zgromadzać się w tym miejscu. Wspólnota szuka teraz bezpieczniejszego i stałego miejsca. Pastor kościoła, Steven Khoury, opisał, z jakimi trudnościami musieli się zmierzyć, kiedy oddawali klucze do budynku: „Było to bardzo poruszające, ponieważ wiele osób zaczęło w tym miejscu swoją chrześcijańską drogę. Prześladowania, jakich doświadczyliśmy w Shofat, przyczyniły się do naszego wzrostu”.

Sprzeciw wobec tego kościoła, funkcjonującego w rejonie zamieszkałym głównie przez muzułmanów, pojawił się zaraz po tym, jak wprowadził się do tego budynku w 2007 r. Nie była to ich pierwsza przeprowadzka. Wcześniej już dwukrotnie musieli zmieniać miejsce zgromadzeń ze względu na pogróżki ze strony bojowników muzułmańskich.

Przynieśmy w modlitwie naszemu Panu tych chrześcijan i prośmy, aby wzmocnił ich serca, gdy doświadczają kolejnych przeszkód. Prośmy Go, by szybko zapewnił im bezpieczne miejsce, gdzie będą mogli znowu wspólnie się zgromadzać. Módlmy się również o to, aby świadectwo członków tego kościoła pozytywnie wpływało na życie islamskich bojowników i przyciągało ich do Jezusa.  Módlmy się również za pastora Stevena i innych liderów kościoła palestyńskiego, prosząc Boga, aby obdarzył ich mądrością i poznaniem w prowadzeniu swoich wspólnot we wrogim otoczeniu.

Źródło: Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Izraela IZRAEL: Kościół we wschodniej Jerozolimie pozbawiony miejsca zgromadzeń
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się