Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

IZRAEL/AUTONOMIA PALESTYŃSKA: Chrześcijanie coraz częściej obiektem ataków

Wielu muzułmanów mieszkających na terytoriach palestyńskich oraz w Izraelu zdaje się skłaniać ku coraz bardziej radykalnym poglądom, co powoduje pogłębienie podziałów pomiędzy wyznawcami różnych religii. Jak twierdzą przywódcy kościelni, napięcia pomiędzy muzułmanami a chrześcijanami nasiliły się od 2014 roku, za co według niektórych z nich, należy obarczyć winą rozszerzające się Państwo Islamskie oraz ideologie ekstremistyczne.

Palestyńscy chrześcijanie, którzy niedawno stali się celem ataków oraz pełnych nienawiści przemówień nie czują się już bezpiecznie. W lutym zaniepokojenie chrześcijan mieszkających w Nazarecie wzbudziło pojawienie się billboardu zakazującego im propagowania swojej wiary oraz mówienia o Jezusie w sposób inny niż przedstawiony w Koranie. Imam meczetu Al-Aksa we wschodniej Jerozolimie umieścił w Internecie wideo wzywające muzułmanów by nie zaprzestawali walki przeciwko „politeistycznemu wrogowi”, to znaczy przeciwko chrześcijanom jak również Żydom.

Prawie miesiąc temu w chrześcijańskiej dzielnicy Jerozolimy miał miejsce atak tłumu po starciu pomiędzy wyznawcami chrześcijaństwa oraz islamu. Ponadto, na murach etiopskiego klasztoru namalowano sprayem antychrześcijańskie hasła. Miejscowi przywódcy muzułmańscy przeprosili za atak, i jak podają doniesienia, podjęli działania na rzecz powstrzymania ekstremizmu.

Módlmy się o Boży pokój i ochronę dla wszystkich mieszkańców Autonomii Palestyńskiej oraz Izraela, aby umiarkowani muzułmanie zjednoczyli się z prześladowanymi chrześcijańskimi członkami tamtejszej społeczności w walce przeciwko różnym formom ekstremizmu promując tolerancję religijną i dobrą wolę. Prośmy o siłę i zachętę dla naśladowców Jezusa, aby mogli wypełniać Jego wezwanie do stawania się „solą” i „światłem” dla świata.

Źródło: Release International

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Izraela IZRAEL/AUTONOMIA PALESTYŃSKA: Chrześcijanie coraz częściej obiektem ataków
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się