Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

IZRAEL: Podpalenie kościoła w Galilei

W Tabdze nad Jeziorem Galilejskim doszło w czerwcu do pożaru Kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej podpalenie. W wyniku incydentu dwie osoby, starszy mnich oraz wolontariusz z Niemiec, zatruły się dymem i wymagały hospitalizacji. Jakkolwiek główna sala budynku nie została poważnie naruszona, to inne części kościoła zostały zniszczone. Podczas ataku napastnicy namalowali wewnątrz kościoła graffiti z napisem po hebrajsku: „Fałszywi bogowie będą wytępieni”.

Nikt nie został jeszcze aresztowany w związku z podpaleniem, przesłuchano już jednak 16 żydowskich nastolatków. W kwietniu zeszłego roku młodzi żydowscy ekstremiści zbezcześcili krzyże i ołtarz w tym samym kościele. Miejscowi biskupi wezwali żydów, chrześcijan i muzułmanów do przeciwstawienia się „przemocy i ekstremizmowi”. Kościoły i budynki należące do chrześcijan są często obiektem ataków.

Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb został wybudowany w latach 80-tych ubiegłego wieku w starożytnym miejscu zgromadzeń chrześcijańskich, upamiętniającym to, jak Jezus rozmnożył chleb i ryby i nakarmił nimi pięciotysięczny tłum. Premier Izraela, Benjamin Netanjahu, określił podpalenie jako „atak na każdego z nas” i obiecał postawić winowajców przed wymiarem sprawiedliwości.

Wstawiajmy się za Izraelem i prośmy o pokój w tym kraju, tak aby jego mieszkańcy żyli bezpiecznie (Ps 122, 6-9). Niech mieszkańcy tego kraju, wyznawcy wszystkich religii, razem przeciwstawią się ekstremizmowi i przemocy w tym udręczonym regionie, promując tym samym jedność i tolerancję religijną. Prośmy Boga, aby zmieniał serca tych, którzy dopuszczają się tych napaści, aby odwrócili się od zła ku dobru. Dzięki Bogu, który nie drzemie ani nie zasypia, za opiekę nad Izraelem i jego mieszkańcami (Ps 121,4). On nigdy nie zawodzi!

Źródło: Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Izraela IZRAEL: Podpalenie kościoła w Galilei
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się