Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

IZRAEL: Nasilenie aktów wandalizmu wobec budynków kościelnych

Kościół baptystyczny Kalwaria w Jerozolimie jest najnowszym obiektem z listy chrześcijańskich miejsc kultu w Izraelu, które w tym roku stały się celem aktów wandalizmu. Do dewastacji tego kościoła, który jest prowadzony przez arabsko-izraelskiego pastora chrześcijańskiego, doszło 12 listopada.

„Został zniszczony znak wskazujący drogę do kościoła”- powiedział pastor Steven Khoury. Dodał również, że wandale spalili drzwi klasztoru trapistów na wzgórzu Latrun i namalowali na nich antychrześcijańskie graffiti. W październiku został zniszczony kościół opactwa Zaśnięcia na Górze Syjon w pobliżu Starego Miasta w Jerozolimie. Natomiast w lutym antychrześcijańskie graffiti i oszczerstwa przeciw Jezusowi pojawiły się na innym kościele w tym mieście.

Służba pastora Khoury - Misje Ziemi Świętej - głosi ewangelię zarówno Żydom, jak i Palestyńczykom, a także prowadzi działania informujące o prześladowaniach chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej. Według danych tej misji w całym kraju żyje około 15 000 ewangelicznych arabsko-izraelskich wierzących, którzy na co dzień doświadczają prześladowania.

Módlmy się, aby chrześcijanie na tym obszarze pozostawali silni duchowo i służyli jako narzędzia Bożego pokoju pośród atmosfery wrogości. Módlmy się, by władze podchodziły do takich incydentów wandalizmu z mądrością i rozeznaniem. Módlmy się, aby poszkodowani przez te czyny mieli serce pełne przebaczenia wobec swoich prześladowców.

/źródło: Assist News Service/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Izraela IZRAEL: Nasilenie aktów wandalizmu wobec budynków kościelnych
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się