Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

JEMEN: Nowe informacje o wolontariuszach uprowadzonych w 2009 r.

Rodzina HentschelPrzez kilka ostatnich lat zachęcaliśmy do modlitwy za zagranicznych chrześcijan porwanych w czerwcu 2009 w muhafazie Sada. Byli to Johannes i Sabine Hentschel (małżeństwo z Niemiec), razem z trójką dzieci: Simonem, Lydią i Anną, brytyjski inżynier Tony oraz trzy młode kobiety: Rita Stumpp, Anita Gruenwald i Eom Young-sun. Osoby te pracowały dla holenderskiej fundacji World Wide Services, która wysyła personel medyczny do szpitali w krajach rozwijających się. Według pierwszych doniesień po zniknięciu tych chrześcijan powodem porwania były podejrzenia o ich zaangażowanie w ewangelizację.

Kilka dni po porwaniu w Dolinie Noshour, znanej jako matecznik Al-Kaidy, znaleziono ciała Rity, Anity i Eom. Na szczęście, w maju 2010 r. uwolniono Lydię i Annę, które od tego czasu mieszkają z rodziną w Niemczech. Od tamtej pory nie było żadnych informacji na temat pozostałych przetrzymywanych osób: rodziców i brata dziewczynek, oraz inżyniera Tony’ego. Niestety, niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych przekazało niedawno informację, pochodzącą z zaufanego źródła, że Johannes, Sabina i Simon już nie żyją. Los Tony’ego pozostaje nieznany.

Przynośmy tę trudną sytuację naszemu kochającemu i łaskawemu Bogu. Przede wszystkim módlmy się, aby wypełnił on swoim pokojem i ukojeniem serca cierpiących po stracie bliskich, by wiedzieli, że ich bliscy nie cierpią, ale żyją pełnią życia razem ze Zmartwychwstałym Zbawicielem. Módlmy się za dwie ocalone dziewczynki, Lydię i Annę, aby otoczone zostały Jego miłością oraz troską ze strony rodziny i innych wierzących. Módlmy się również za Tony’ego, prosząc Boga o to, abyśmy dowiedzieli się, co stało się z naszym drogim bratem oraz aby Pan obdarzył również jego rodzinę swoim pokojem.

Źródło: Middle East Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Jemenu JEMEN: Nowe informacje o wolontariuszach uprowadzonych w 2009 r.
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się