Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

JEMEN: Nawróceni chrześcijanie ponieśli męczeńską śmierć za wiarę

Na początku września pewien chrześcijanin wpadł w zasadzkę w Taiz na południowym zachodzie Jemenu. Został on zastrzelony (15-20 strzałami) przypuszczalnie przez członka Al Kaidy na Półwyspie Arabskim (AQAP). „Mężczyzna przez sześć miesięcy otrzymywał groźby od znanych mu osobiście członków AQAP” – ujawnił informator z bliskiego otoczenia ofiary. „Jego rodzina już od ponad dziesięciu lat wiedziała o jego wierze, i choć tworzyło to między nimi napięcia, nigdy nie grozili mu śmiercią”.

2 października został zastrzelony w swoim domu inny chrześcijanin, zaangażowany w ewangelizację. Osierocił on żonę i nastoletniego syna. „Wielu ludziom nie podobało się, że jest nawrócony” – powiedział jego przyjaciel, sugerując, że sprawcą zbrodni mógł być członek rodziny ofiary lub ktoś inny z jego bliskiego otoczenia. Poza nękaniem z powodu wiary, miejscowi muzułmanie podpalili też jego dom. Odnosząc się do pragnienia ewangelisty, by dotrzeć do innych z Dobrą Nowiną o Jezusie, ów przyjaciel przyznaje: „Miał plan i wizję (dla zgubionych). (...) Mamy nadzieję, że Bóg oświeci tych ludzi, żeby zobaczyli, co zrobili”.

Od marca 2015 roku w Jemenie trwa wojna domowa, która przyniosła chaos, bezprawie i liczne przestępstwa. W miarę nasilania się przemocy, chrześcijanie są coraz częstszym obiektem ataków bojowników, sprzeciwiających się ich odejściu od społecznej normy wyznawania islamu. Ich ofiarą padł także pewien nawrócony z islamu nastolatek, który zginął niedawno, ostrzelany z granatnika. „Nie sposób przecenić wpływu rodziny w Jemenie” – twierdzi pewien informator. „Struktura rodzinna w Jemenie i na znacznym obszarze Bliskiego Wschodu działa ku umocnieniu norm społecznych, szczególnie normy trwania przy islamie”. Muzułmanie stanowią aż 99,9 procent jemeńskiej populacji, objętej islamskim prawem szariatu.

Módlmy się, by przykład niezachwianego oddania Jezusowi Chrystusowi tych zamordowanych chrześcijan był inspiracją dla ich bliskich do zawierzenia Chrystusowi. Módlmy się też, by jemeńscy chrześcijanie, którzy doświadczają nacisku, by wyrzec się wiary, zostali uzdolnieni do mówienia prawdy w miłości, by ich rodacy doznali pociechy, a przemoc i nienawiść agresorów została stłumiona i zapanował doskonały, Boży pokój.

Źródło: Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Jemenu JEMEN: Nawróceni chrześcijanie ponieśli męczeńską śmierć za wiarę
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się