Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

JORDANIA: Uciekły przed swoim bratem, który groził im śmiercią

Nazil z siostrą i pracowniczką VOM

Zanim „Nazli” przeszła na chrześcijaństwo, uważała, że Allach jest niesprawiedliwy i dyskryminuje kobiety. Pewna chrześcijanka z jej rodziny pomogła jej zrozumieć, że prawdziwy Bóg jest zupełnie inny. Gdy brat Nazli dowiedział się, że została chrześcijanką, pobił ją i zagroził, że ją zabije. Jednak Nazli przyprowadziła do Chrystusa także swoją siostrę, po czym obydwie postanowiły opuścić swoją wioskę. Obecnie mieszkają w bezpiecznym domu finansowanym przez The Voice of the Martyrs, w którym poznają głębiej wiarę chrześcijańską.

Chrześcijanie w Jordanii nie mają zwykle problemów, a nawet dozwolona jest tam „cicha” ewangelizacja. Niemniej jednak niektórzy z tamtejszych naśladowców Chrystusa doświadczają prześladowań ze strony swoich krewnych, pracodawców i innych członków społeczeństwa. Z uwagi na wzmożoną aktywność ruchów islamistycznych na Bliskim Wschodzie, chrześcijanie w Jordanii są zaniepokojeni, że także w ich kraju może dojść do podobnej sytuacji.

Módlmy się o duchowy wzrost dla tych dwóch sióstr, a także o nawrócenie ich brata i wielu innych muzułmanów. Nasz Pan kocha synów i córki Ismaela i pragnie przygarnąć ich do siebie. Módlmy się też, by obie te siostry stały się potężnym, Bożym narzędziem łaski i miłości wobec innych ludzi szukających zbawienia. Pamiętajmy też w modlitwie o Jordanii, prosząc Boga, by panował tam pokój oraz aby chronił wszystkich jej mieszkańców i masowo napływających uchodźców z Syrii, którzy szukają tam schronienia przed terrorem.

/Źródło: iCommitToPray.com/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Jordanii JORDANIA: Uciekły przed swoim bratem, który groził im śmiercią
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się