Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

JORDANIA: Proces chrześcijanina za nawrócenie się do Chrystusa

23 marca jordański chrześcijanin Mohammad Abbad (40 lat) i jego 10-letni syn zostali zaatakowani w swoim domu przez muzułmańskich bojówkarzy. Abbad trafił po tej napaści do szpitala, a jego ojciec oskarżył go w sądzie o apostazję i złożył wniosek o przejęcie opieki nad dwójką jego dzieci.

W szpitalu przykuto Abbada kajdankami do łóżka. 27 marca odbyła się rozprawa, podczas której odmówił on wyparcia się swej wiary w Jezusa i powrotu do islamu. Następnego dnia Abbad i jego żona (także chrześcijanka) uciekli z Jordanii. Kolejna rozprawa, która miała się odbyć 29 marca została odroczona, jednak sędzia wszczął procedurę unieważnienia małżeństwa Mohammada.

Po dwu tygodniach ukrywania się w różnych krajach arabskich, małżonkowie dotarli do jednego z państw europejskich, gdzie wystąpili z wnioskiem o azyl. Mohammed Abbad nawrócił się do Chrystusa w 1993 r. W liście napisał on: „Nie mogę wygrać tej sprawy w sądzie, jak długo będę twierdził, że przeszedłem z islamu na chrześcijaństwo. Sąd anuluje moje małżeństwo. Odbiorą mi dzieci, zostanę pozbawiony paszportu, a mój dobytek będzie skonfiskowany”. Pisząc te słowa, odniósł się do wcześniejszego wyroku jordańskiego sądu z listopada 2004 r., w którym pewien nawrócony do Chrystusa muzułmanin został uznany winnym apostazji. Ten pozbawiony wszelkich praw konwertyta musiał uciekać wraz z rodziną z Jordanii.

Proś Boga o mądrość, prowadzenie i siłę dla Abbada i jego żony. Módl się też za ich dzieci, by chciały naśladować swoich rodziców w trwaniu przy Chrystusie.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Jordanii JORDANIA: Proces chrześcijanina za nawrócenie się do Chrystusa
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się