Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

KAZACHSTAN: Fałszywie oskarżony chrześcijanin został zwolniony z więzienia

Jurij Pak

17 czerwca wypuszczono z więzienia Jurija Paka, nauczyciela w liceum i lidera jednego z kościołów w Kazachstanie. Został on skazany na dwa lata więzienia na podstawie oskarżenia o zgłoszenie fałszywego alarmu bombowego.

14 kwietnia 2015 r. ktoś (zapewne jeden z uczniów, bo Jurij zostawił swój telefon w klasie) użył jego komórki i dla żartu zadzwonił na numer alarmowy. Z nagrania wiadomo, że połączenie trwało sześć sekund. Jednak władze oskarżyły Jurija, że złożył fałszywe zawiadomienie o podłożeniu bomby i aresztowały go. W czasie procesu jako „dowodu” przeciwko niemu użyto dwuminutowego nagrania głosu mężczyzny, wyraźnie pijanego i używającego żargonu więziennego. Powołani na świadków eksperci stwierdzili, że głos dzwoniącego nie odpowiada głosowi Jurija. Ponadto dzwoniący wspomniał o tym, że spędził dziesięć lat w więzieniu i jest zły na policję, lecz Jurij nigdy nie był w więzieniu.

Uczniowie Jurija przyszli na rozprawę 3 października 2016 r. aby okazać mu wsparcie. Wstawił się za nim również jego pastor. Miejscowe media donosiły o sfingowanym procesie. Pomimo tak mocnego wsparcia Jurij został skazany na dwa lata więzienia, najwyraźniej w odwecie za jego zaangażowanie w chrześcijańskim kościele.

Kościół, w którym Jurij jest jednym z liderów, prowadzi nabożeństwa nie tylko w języku rosyjskim, lecz także kazachskim, co w Kazachstanie, zamieszkiwanym w większości przez muzułmanów, jest postrzegane jako próba nawracania wyznawców islamu.

Gdy Juij był w więzieniu wielu ludzi podtrzymywało go na duchu, pisząc do niego listy. Jego żona Olga wyraziła swoją wdzięczność: „Nasza rodzina jest każdemu z was ogromnie wdzięczna za wasze modlitwy... słowa zachęty i wiarę. (One) pomogły nam przejść przez tę trudną próbę, nie tracąc naszej wiary i odwagi. Wierzymy, że wasz wysiłek nie idzie w oczach Pana na próżno”.

Źródło: VOM USA

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Kazachstanu KAZACHSTAN: Fałszywie oskarżony chrześcijanin został zwolniony z więzienia
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się