Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

KAZACHSTAN: Zwolnienie mężczyzny nawróconego na chrześcijaństwo

Yklas Kabduakasow

2 października,  po ponad dwuletnim uwięzieniu za domniemane „wzniecanie religijnej nienawiści”, został wypuszczony na wolność Yklas Kabduakasow, chrześcijanin nawrócony z islamu. Po aresztowaniu, do którego doszło 14 sierpnia 2015 r., Yklas przebywał najpierw w przedprocesowym ośrodku zatrzymań, potem w areszcie domowym, aż w końcu trafił do obozu pracy.

Podczas tej dwuletniej, ciężkiej próby, Yklas został ogromnie pobłogosławiony licznymi listami, które otrzymywał od osób wyrażających swoją troskę i dających mu wsparcie modlitewne. Yklas wrócił do domu, do żony i dzieci, a kazachski parlament rozważa nałożenie dalszych restrykcji na działalność o charakterze religijnym. Planuje się podwojenie wysokości obecnie obowiązujących kar grzywny i więzienia. Tylko w tym roku już dwa chrześcijańskie zbory zostały w Kazachstanie zamknięte za prowadzenie nabożeństw.

Jesteśmy wdzięczni za zwolnienie Yklasa i modlimy się, by szybko odnalazł się w życiu z rodziną poza więziennymi murami. Módlmy się też, by nadal śmiało dzielił się ewangelią, aby i inni ludzie mogli poznać Bożą, zbawczą łaskę.

Źródło: VOM USA

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Kazachstanu KAZACHSTAN: Zwolnienie mężczyzny nawróconego na chrześcijaństwo
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się