Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

KAZACHSTAN: Naloty na kościoły

W ostatnim czasie trzy kościoły baptystyczne w mieście Taraz zostały poddane kontrolom funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa. Pomimo tego że „prawo nie zabrania modlitw”, urzędnicy nakładają kary na wiernych spotykających się na nabożeństwach bez oficjalnego pozwolenia.

10 lutego funkcjonariusze wtargnęli do domu prywatnego, w którym odbywało się nabożeństwo. Sfilmowali uczestników, a od niektórych zażądali oświadczeń z wyjaśnieniami, dlaczego spotykają się bez rejestracji. Dwaj bracia, Jakow i Wiktor Fot, zostali ukarani grzywną za udział w nieoficjalnym spotkaniu.

W następną niedzielę, 17 lutego, dokonano nalotu na inne nabożeństwo. Funkcjonariusze początkowo domagali się oświadczeń od wszystkich obecnych, choć ostatecznie zebrali je tylko od kilku osób. Następnego dnia Witalijowi Ryżkowowi zasądzono grzywnę, a dwóch innych uczestników otrzymało ostrzeżenia.

3 marca podobna sytuacja miała miejsce na trzecim nabożeństwie. Funkcjonariusze czekali do końca spotkania, zanim zażądali oświadczeń od wszystkich obecnych. Po ich uzyskaniu zabrali na posterunek policji pastora, Piotra Skorniakowa, wraz z innym członkiem kościoła, gdzie obaj zostali ukarani grzywną.

Rada Kościołów Baptystycznych sprzeciwia się państwowej rejestracji działalności religijnej. Organizacja ta uważa także nakładane w związku z tym grzywny za „bezprawne” i odwołuje się od nich. Jakow Fot nie złożył jednak apelacji. Jak mówi jeden z członków kościoła: „Nie płacimy kar dobrowolnie, więc wezmą te pieniądze z jego emerytury”.

Przynośmy przed Boży tron łaski kościoły na Kazachstanie, które doznają opresji ze strony władz pod pozorem podejmowania przez nie środków bezpieczeństwa. Pamiętajmy również w swoich modlitwach o tych, którzy doświadczają trudności finansowych z powodu nałożonych kar. Módlmy się, aby nękani chrześcijanie byli świadectwem dla swoich prześladowców i aby funkcjonariusze posłani do obserwowania nabożeństw usłyszeli Słowo Boże i przyszli do wiary w Chrystusa.

Źródło: Forum 18

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Kazachstanu KAZACHSTAN: Naloty na kościoły
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się