Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

KAZACHSTAN: Wyroki dla trojga pastorów

Teren kościoła Nowego Życia w Ałmaty

Troje pastorów, którzy uciekli z kraju, otrzymało wyroki do pięciu lat więzienia za prowadzenie kościoła zielonoświątkowego Nowe Życie w Ałmaty. Wyroki ogłoszono 1 listopada, gdy sąd odrzucił ich ostatnią apelację.

Pastor założyciel, Maxim Maximow, został skazany na pięć lat więzienia, a jego żona Larisa Maximowa i inny pastor, Siergiej Zajkin, na cztery lata. Wszyscy zamierzają odwołać się od wyroków do Sądu Najwyższego. Zarzucono im „spowodowanie krzywdy psychicznej”, a także zaangażowanie w nielegalne zrzeszenia. Jednak przynajmniej w jednym przypadku oskarżenie dotyczy okresu, gdy potencjalnej ofiary jeszcze nie było na świecie. Troje pastorów uciekło wcześniej z kraju i przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych, chociaż wszyscy woleliby wrócić do ojczyzny.

Kościół Nowego Życia powstał 1991 r. na terenie byłego Związku Radzieckiego, a oficjalnie został zarejestrowany w 2012 r. Mimo posiadania uregulowanego statusu prawnego, przez ostatnie kilka lat był atakowany przez kontrolowane przez państwo media. Choć wszystkie zarzuty dotyczą trzech konkretnych osób, skonfiskowano pięć składników kościelnego mienia, w tym główny budynek zgromadzeń.

Niektórzy przedstawiciele władz proponowali alternatywne rozwiązania. W listopadzie 2018 r. policja skontaktowała się z innym liderem kościoła, pastorem Iwanem Kriukowem, sugerując, że wszystkie problemy prawne mogą zniknąć, jeśli kościół przekaże rekompensatę pieniężną. Kilka miesięcy później liderzy zboru usłyszeli, że ich współpraca z tajną policją załatwiłaby każdą kwestię sporną. Kościół odrzuca wszystkie tego typu propozycje z powodu niesprawiedliwości swojej sytuacji.

Wstawiajmy się za tymi trzema oskarżonymi osobami, które muszą znosić długą rozłąkę z rodzinami i swoją wspólnotą, ponieważ powrót do kraju wiąże się dla nich z groźbą uwięzienia. Módlmy się, by członkowie ich kongregacji znaleźli sposób na wspólne spotykanie się, by móc razem się modlić i zachęcać. Módlmy się także, by sądy wydały w ich sprawie sprawiedliwe i słuszne orzeczenie.

Źródło: Forum 18

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Więcej wiadomości z Kazachstanu KAZACHSTAN: Wyroki dla trojga pastorów
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się